Bitcoin Hakkında Çılgın İddia , 25 Bin Dolar Olacak

Fundstrat Global Advisors ortak kurucusu Tom Lee geçtiğimiz günlerde CNBC gösterimına katıldı. Tom Lee BTC’nin 8 ay içinde 25 bin dolara çıkacağı yönünde tahminini yineledi.
Geleneksel finansın kalesi Wall Street’ten olmasına rağmen Tom Lee tam bir tutkunu. Lee düzenli aralıklarla analizler ve fiyat tahminleri yapıyor. CNBC’de gösterilen Futures Now programına telefonla bağlanan Lee şirket olarak daha önceki 25 bin tahminlerinden kararlı olduklarını yineledi.

“Risk-ödül melezi olarak görmüş olduğumüz Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 25 bin doları göreceğinden eminiz.”

Öte taraftan Lee Mart ayında ilginç bir haberle gündeme gelmişti. BTC/USD kıymeti son ayların en düşük seviyelerindeyken Lee geliştirdiği ‘Bitcoin Sefalet Endeksi’ni piyasaya duyurdu. “Yatırımlar için ipucu aracı” olarak tanımlanan endeks Lee’nin açıklamasına nazaran toplu biçimde Bitcoin alımı yapmak için en doğru vakitı gösteriyor.

Lee’nin yayına katıldığı günden bigün sonrasında Bitcoin müthiş bir yükselişle 6800 dolardan kısa sürede 8000 dolara çıktı. Bitcoin yoluna kararlı adımlarla ilerlerken piyasadan yapılan yorumlar da fiyatın uzun vadede büyük bir sıçrama yapacağına işaret ediyor. Bu hafta bir başka yatırım kurdu Tim Draper kendi üniversitesinde katıldığı etkinlikte mevzuştu. Bitcoin’i çok daha büyük bir geleceğin beklediğini düşünen Draper’ın 2022 sonuna kadar fiyat tahmini 250 bin dolar.

Tom Lee ilk kez Ocak ayında Bitcoin için 25 bin dolar yıl sonu tahmininde bulunmuştu. Tom Lee’nin 2022 sonu tahmini ise 125 bin dolar. Her şeyin kısa süre içinde değişebildiği, dalgalı oluşuyla ün yapmış Bitcoin için uzun solukta tüm bu tahminlerin tutup tutmayacağını anlamak zor. Sadece yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber BTC ve altcoin’lerde büyük fiyat hareketlerinin yaşanması olası.

Kaynak: Cointelegraph

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın