Yarılanmaya İki Ay Kala Bitcoin (BTC) 8.000 Doların Altında

Yarılanmaya İki Ay Kala Bitcoin (BTC) 8.000 Doların Altında

Üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanma olayı yaklaşırken, BTC geleneksel cennet varlığı olarak sabit fiyat hareketini izledikçe yatırımcılar arasındaki ilgi azalıyor gibi görünüyor.

Kripto dünyasındaki herkes, üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliğinin Mayıs ayında bir yerde gerçekleşeceğinin farkında. Bazı analistlere göre, bir kripto boğa piyasasını ateşleyecek olan kıvılcım olabilir. İlginç bir şekilde, diğerleri, Bitcoin enflasyon oranını merkez bankalarının % 2 hedef referansından daha aşağıya düşüreceğini söylüyor.

Bitcoin blok zincirindeki her 210.000 bloktan sonra para yarıya düşer. Bu kez, madenciler için blok ödülleri 12.5BTC'den 6.25BTC'ye düşürülecek. 11 yıllık tarihi boyunca Bitcoin, 2012 ve 2016'da gerçekleşen iki yarı olayla karşılaştı.

Bitcoin Her Yarılanmadan Sonra Yükseliyor

BTC fiyatı, önceki iki durumda da 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Son dalgalanma Aralık 2017'de 20.000 dolara ulaştığında geldi. Şimdi, birçok yatırımcı bu fiyat performanslarının tekrarlanıp tekrarlanmayacağını merak ediyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan iki yıl sonra, Bitcoin (BTC) 8.000 dolar civarında seyretmeye devam ediyor. Bu fiyat seviyesi, yarı sezonunda mükemmel bir sıçrama tahtası sağlayabilir. Teori, madencilerin ödülleri azaldıkça piyasadaki arzın azalacağı ve fiyat kazançlarına neden olacağıdır.

Bitcoin Fiyat Eğilimi

10 Mart'ta, BTC fiyatı yükselişe geçti ve token 7,730 dolara düştüğünü gösteren dirençle savaşmadan önce 8.150 dolara yükseldi. Ayrıca, S&P 500 ve Dow öğleden sonraki oturumda dik bir şekilde geri çekilmeden önce açılış çanıyla birlikte yükselerek benzer bir yörüngeye çıktılar. Başkan Trump'ın ABD ekonomisini desteklemek istediğine dair ayrıntılar ortaya çıktıktan sonra her iki endeks de kapanışa geçti.

Ekonomist ve Allianz baş ekonomi sorumlusu Mohammed El-Erian, Avrupa'daki ve ABD'deki koronavirüsün sürekli yayılmasının küresel piyasa duyarlılığına zarar verdiği için yatırımcıları piyasalardaki mevcut düşüşleri satın almaya karşı uyardı. Bitcoin'in geleneksel piyasa oynaklığına karşı bir değer deposu olduğuna inanan kripto yatırımcıları şu andaki piyasa durumunu izliyor.

Son iki hafta içinde Bitcoin (BTC), geleneksel pazarların da şiddetli bir şekilde düşmesini takip etti. Skew verileri, Bitcoin getirilerinin bu yıl hala % 9.45 civarında olduğunu ve S&P 500'ün % 10.79 oranında düştüğünü gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.