Uzman Trader’ın Bitcoin Yorumu Herkesi Şaşırttı: “Baştan Sona Aldatmaca”

Uzman Trader’ın Bitcoin Yorumu Herkesi Şaşırttı: “Baştan Sona Aldatmaca”

2018 yılı Bitcoin ayı piyasası için çöküş olacağını söyleyip hedefi tam 12’den vuran deneyimli Trader, BTC için yapılan reklam ile gerçekler arasında oldukça farklı durumlar olduğunu vurguladı.

Uzman Trader Peter Brandt uzun vadede bir Bitcoin boğası olmasına karşın son zamanlarda şahit olduğu çöküşler nedeniyle Bitcoin’in bir yatırımdan ziyade spekülatif bir algı yaratma içinde olduğunu dile getirdi. Brandt kendi kişisel Twitter hesabı üzerinden bu konuda bazı açıklamalarda bulundu.

Aynı zamanda Brandt, Bitcoin’i enflasyona karşı riskten korunma sağlayan bir yatırım aracı olamayacağını ya da değer saklama olamayacağını belirterek ancak sınırlı arzı, kabul edilme oranı, ultra yüksek güvenlikte olması ve aktarılabilir olması nedeniyle uzun bir vadede oldukça büyük bir ilerleme potansiyeli olduğunu sözlerine ekledi.

Bitcoin İnsanlığın Ürettiği En Yaratıcı Şey Mi?

Bitcoin bütünüyle bir spekülasyon fakat uzun vadede harika yerlere gelmesi yüksek olasılıklı görünüyor. Bunun nedeni ise:

  1. İnsanlar bunu değerli görüyor.
  2. Hacklere karşı da yüksek bir güvenirliği var.
  3. Aktarılabilme olasılığı var.
  4. Sınırlı arz teşkil ediyor.”

Uzman stratejist daha sonraki zamanlarda BTC’nin sunduğu önemli özellikler bakımından şimdi rakibi olmasa da bir gün liderliğini elinden kaptırabileceğini söyledi.

BTC şu an sunduğu fırsatlarla en iyi konumda görünüyor. Bunun benzeri ya da daha iyisi bir şeyin asla icat edilemeyeceğine kendimizi inandırabiliyor muyuz? Bitcoin, insan dehasının son noktasının geldiği yer mi?

Sonrasında Brandt’in yaptığı bir anket 9.247 katılımcının yaklaşık olarak %54’ünü Bitcoin fiyatının henüz daha dip seviyelerde olmadığını düşünüyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.