Ünlü Analistten Bitcoin Açıklamaları ! 2023'te Bitcoin ATH Yapar Mı ?

Ünlü Analistten Bitcoin Açıklamaları ! 2023'te Bitcoin ATH Yapar Mı ?

Daha önce 2021 Mayıs ayında Bitcoin Fiyatının Çöküşünü Tahmin Eden Analist, Bitcoin için Yeni bir Tahminde Daha Bulundu. Bitcoin'in 2023 yılı İçerisindeki Tüm Zamanlarda En Yüksek Seviyesini Görebileceğini Belirtiyor.

Ünlü Analistten Bitcoin Açıklamaları ! 2023'te Bitcoin ATH Yapar mı ?

Kirpto para topluluklarında "Dave the Wave" ismiyle bilinen ünlü analist, 2021 yılı Mayıs ayındaki Bitcoin fiyatının çöküşünü önceden tahmin etmişti ve ayı piyasasının da 20.000 $ civarından toparlanmaya başlayacağını da belirtmişti.

Analist Bitcoin için yeni bir açıklamada bulundu. Bitcoin fiyatınının 2023'te 69.000 $ civarındaki ATH değerini tekrardan ulaşmasının ihtimalin dışında olmadığını belirtti. Analistin açıklaması şu şekildedir:

"Bu yıl, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) bir hareket pekala mümkün."

Analist, logaritmik büyüme eğrisini kullanma konusunda da epeyce uzman. Logaritmik büyüme eğrisi BTC'nin uzun vadeli döngüsel değerler üzerinden durumunu analiz etmektedir. Verilere göre ise geçtiğimiz yılın Haziran ayından itibaren bu zamanda kadar Bitcoin "al bölgesi"dedir. Ünlü analist, BTC'nin bu kadar uzun bir süredir sekiz aylık bir süre "al bölgesi"nde kalmasının olumlu bir durum oluşturduğunu belirtmektedir.

Bu teknik veriler ışığında BTC'nin bu sene ATH değerine ulaşmasının mümkün olabildiğini belirtiyor. Birçok yatırımcı da makroekonomik verilerden dolayı da endişe duymaktadır. Fakat ünlü analist, duyulan endişelerin ve makroekonomik değerlerin teknik analiz bakımından önemsiz olduğunu belirtiyor.

Bitcoin fiyatı 22.385 $ işlem görmektedir. Mevcut ATH değeri 69.000 $ 2021 yılının Kasım ayında görmüştü. Ondan sonra gelen düşüş trendinin sonucunda geçtiğimiz yıl Kasım ayında 15.500 $ civarında bir dip yapmıştı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.