Ünlü Analistlerden Bitcoin Tahminleri

Ünlü Analistlerden Bitcoin Tahminleri

Murad Mahmudov ve Tone Vays birlikte katıldıkları bir panelde Bitcoin’in geleceği hakkındaki tahminleri katılımcılarla paylaştılar. Yaptıkları Bitcoin tahminleri kripto para ile ilgilenen insanlar için değerli bir nitelikte. Zira bu iki isim de şu anda herkes tarafından bilinen iki ünlü analist.

Piyasanın 130 milyar doların üzerine çıkmasıyla birlikte insanlarda oluşan Bitcoin’in düşeceği yönündeki korkular biraz olsun azalmış görünüyor. Ancak önde gelen analizcilerden ikisi olan Murad Mahmudov ve Tone Vays yaptıkları Bitcoin tahminleri ile fiyatların hala düşebileceği yönünde görüşlerini bildirdiler. Bu iki ünlü analistin yanı sıra Blockchain araştırmacısı ve aynı zamanda yatırımcı olan Arjun Balaji de Hong Kong’da düzenlenen Token 2049 konferansında piyasayı değerlendirdiler. Bu üç isim de Bitcoin hakkında yapmış oldukları tahminde oldukça karamsar bir tablo çizdi.

Ünlü Analistlerden Bitcoin Tahminleri Ünlü Analistlerden Bitcoin Tahminleri

Kripto Paralar İçin Önümüzdeki Kış Durum Kötü

Yapılan Bitcoin tahminleri doğrultusunda 2019 yazının sonlarına kadar Bitcoin’in 2000 ila 2500 dolar aralığına kadar gerileyeceğini söyleyen analistlerden Tone Vays Bitcoin başına 1300 dolarlık bir tahmin yaptı. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği konusunda bir öngörüde bulunmadı. Bitcoin 3000 dolar seviyesine gerilediğinde zirve yaptığı 20 bin dolarda yüzde 85 oranında gerilemişti. Hatırlanacağı üzere 2014-2105 ayı döngüsünde ise 1050 dolar seviyesinden 165 dolar seviyesine kadar inmişti. Buradaki düşüş oranı ise yüzde 84 oranındaydı. Vays’in üzerinde durduğu gibi eğer en büyük kripto para 1300 dolar seviyelerine düşerse bunun anlamı Bitcoin’in en tepe noktasından buraya yüzde 93’lük bir düşüş yaşaması demek oluyor.

Ünlü Analistlerden Bitcoin Tahminleri Ünlü Analistlerden Bitcoin Tahminleri

Katılımcılar ek olarak Ethereum hakkında da kısa bir görüş bildirdiler. Buna göre Ethereum’un 130 dolar seviyesinde gereğinden fazla şekilde fiyatlanmış olduğu fikri ağır bastı.

Murad Mahmudov ve Tone Vays kripto para kışının kısa vadede kalıcı olduğunu ve 2020’de de uzun vadeli bir boğa eğilimin insanların karşısına çıkacağını belirttiler. Usta analistlerin bu analizlerinden sonra insanların Bitcoin üzerinde nasıl bir strateji geliştirecekleri de oldukça zorlaştı. Zira son zamanlarda Bitcoin üzerine yapılan analizler ve tahminler olayı oldukça karışık bir hale getirmeye başladı. Şu durumda en iyi davranış beklemek olarak görülebilir.

Venezula'daki Bitcoin yatırımları ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.