Ünlü Analist Rekt Capital: Bitcoin Fiyatı Ekimde Çok Sert Düşecek!

Ünlü Analist Rekt Capital: Bitcoin Fiyatı Ekimde Çok Sert Düşecek!

Popüler kripto analistlerininden biri olan  Rekt Capital , Twitter'da 300.000'den fazla takipçisine BTC'nin Göreceli Güç Endeksinin (RSI) Ocak 2015, Aralık 2018 ve Mart 2020'de ulaşılan seviyeleri yansıttığını ve ufukta bir sıçrama olabileceğini belirtti. Ve şu tweetleri attı.

 

“BTC bir kez daha RSI Ayı Piyasası Dip bölgesine yaklaşıyor. Bu döngüde ne zaman yer alabilir? 2015 BMB'den sonra 2018 Ayı Piyasası Dipinin oluşması 1461 gün sürdü. Aynı simetri tekrar ederse, bir sonraki BMB Ocak 2023'te gerçekleşecek.”

Yatırımcılar daha sonra Bitcoin fiyat tabanının Kasım ayında iki ay önce geldiği bir senaryo sundu ve bunun nedeni olarak Bitcoin'in her dört yılda bir gerçekleşen yarıya indirilmesini gösterdi . Şunları belirtti:

 

“BTC RSI Ayı Piyasası Dipinin Ocak 2023'ten biraz daha erken gerçekleşmesi ihtimali var. Ve bunun nedeni Bitcoin yarılanması [bir sonraki 2024'te].”

Rekt Capital, BMB'nin bu sonbaharda gerçekten gerçekleşeceği bir "geçmiş prologdur" senaryosunun ana hatlarını verdi. Bunu şöyle tarif etti:

 

“BTC, 2015'te 2. yarılanmadan önce yaklaşık 547 günlük bir düşüş yaşadı.

BTC, 2018'deki 3. yarılanmadan yaklaşık 486 gün önce düştü.

BTC, Nisan 2024'teki 4. yarılanmadan 487 veya 548 gün önce dibe vurduysa, bu dip Ekim veya Kasım 2022'de gerçekleşecek.”

Yatırımcılar, RSI verilerinin Bitcoin'in aşırı satıldığını gösterdiğini, yani aylarca süren ayı piyasasında satın alanların bir sonraki döngüde ödüllendirileceğini söyleyerek argümanını sonlandırdı. Şu sözlerle sözlerini tamamladı:

 

“Açıkçası, BTC aşırı satım RSI şartlarına giriyor. Tarihsel olarak, bu koşullar altında biriken uzun vadeli BTC yatırımcıları, takip eden aylar boyunca yüksek bir yatırım getirisinden [ROI] yararlandı.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.