Türkiye'de Bitcoin Borsaları ve Bitcoin Alma

Türkiye'de Bitcoin Borsaları ve Bitcoin Alma

Türkiye'de Bitcoin Borsaları ve Bitcoin Alma

Ülkemizde kripto paralara yatırım yapan birçok yatırımcı genel itibari ile Türk borsalarından da işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu yazımızda ise Türkiye de bulunan güvenilir kripto para borsalarına ve yatırım yapan kullanıcıların dikkat etmesi gereken hususlara değineceğiz.

Gerek uzun vadeli gerek kısa vadeli işlemler için Türkiye’de bulunan kripto para borsalarını kullanan yatırımcılarımız için borsalar hakkında çeşitli bilgileri yazımızın devamın bulabilirsiniz. Bilindiği üzere Türkiye’de bilinen kripto para borsaları; Paribu, BTCTürk, Koineks, koinim vb. Peki bu borsalardan bitcoin alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta işlem hacimleridir. Birçok yatırımcı hacim oranını göz önünde bulundurmadan farklı borsalardan kripto para satın alarak büyük hataya düşmektedir. İşlem hacimleri kripto para borsasının ne kadar büyük olduğunun göstergesidir. Hatta bazı borsaların belirli kripto paralardaki işlem hacmi, o kripto paranın genel değerinin belirlenmesinde büyük ölçüde rol oynamaktadır.

Bitcoin alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise komisyon oranlarıdır. Kripto para borsalarının her biri birbirinden farklı komisyon oranı uygulayarak bitcoin alım satımlarında ücret kesintisi yapmaktadır.

Yine kripto paraların çeşitliliği de borsa seçiminde ve bitcoin alımında oldukça önemlidir. Yatırımcılar farklı kripto para birimlerinde işlem yapmak isteyeceği gibi bu durum doğrudan işlem hacmini de etkilemektedir.

Bitcoin satın alma işleminde dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise borsadan borsaya değişen fiyat farklılığıdır. Bir kripto para birimi bir borsada yüksek iken başka bir borsada daha uygun bir fiyattan satılıyor olabilir.

Ayrıca bitcoin satın alma işlemlerinde tercih edilen firmanın, kullanım kolaylığı, mobil uygulaması ve güvenlik alt yapısı da kullanıcılar için önemlidir. Al sat işleminin yapılabilmesi için uygulama ya da site ara yüzünün müşterilere kolaylık sağlaması, kripto para borsasına olan ilgiyi de arttıracaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.