Turing Ödülü Sahibi Jim Gray, Satoshi Nakamoto mu?

Turing Ödülü Sahibi Jim Gray, Satoshi Nakamoto mu?

Jim Gray, “1970'lerden beri bir bilgisayar efsanesi. Çalışmaları, nakit para makineleri, e-ticaret, çevrimiçi bilet satın alma ve Google gibi derin veritabanlarına sahip modern yaşamın ana hatlarını mümkün hale getirdi.”

“Turing Ödüllü bilgisayar bilimcisi Jim Gray buna İki General Paradoksu adını verdi.”

“En iyi bilinen başarıları arasında depolama alanı ayırmak için beş dakika kuralı vardır. Beş dakika kuralı, bir veri öğesinin gerektiğinde bellekte tutulup tutulmayacağına veya diskte saklanıp saklanmayacağına karar vermenin temel kuralıdır."

2007 yılında aniden San Francisco sahilinden teknesiyle yelken açtıktan sonra tuhaf bir şekilde ortadan kayboldu. Sahil Güvenlik hiç bir yardım çağrısı almadı ve Gray’in, eğer batarsa ​​bir hedef sinyalini yayınlamak için tasarlanmış bir acil durum ışığı olan EPIRB sistemi sessiz kaldı.

Yine de, bir Turing ödülü sahibinin Amerika'da iz bırakmadan ortadan kaybolması da kulağa şüpheli geliyor. Nasıl yok olabilir? Bu bilinmemektedir, ancak bilinen şey, Grey'in Nakamoto olup olmadığı ve onun teknoloji bilimi alanına katkıları olmadan, muhtemelen bitcoin olmayacağıdır.

Veritabanları üzerindeki çalışmaları ile kripto dijital devrimine doğru bir yapı taşı olan online işlemlerin oluşturulmasında temel bir rol oynamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.