Tim Draper Bitcoin Konusunda Düşünceleri nelerdir ?

Tim Draper Bitcoin Konusunda Düşünceleri nelerdir ?

Amerikalı girişimci kapitalist yatırımcı Tim Draper, Hindistan'da kripto para ticareti ve kullanımı konusundaki son yasakları destekledi. “En iyi fikirlerin nihayetinde üstün olduğunu” belirtti ve Bitcoin'in bu finansal krizde oldukça iyi performans göstereceğini öngördü.

Hindistan'daki Son Gelişmeler

Popüler yatırımcı daha önce Hindistan pazarına yatırım konusunda oldukça şüpheci bir yaklaşım sergilemişti. 2019'a gelindiğinde, ülkenin başka ülkelerden gelen göçmenlerin dinine göre vatandaş olup olamayacağına karar vereceği bildirildi. Tim Draper, “Vatandaşlık Değişikliği Yasası” olarak bilinen bu mevzuatla ilgili kaygılarını açıkladı.

Ayrıca, Hindistan Merkez Bankası (RBI), ülkedeki herhangi bir kripto para biriminin kullanımını neredeyse durduran bir yönerge koymuştu. Ancak, Yüksek Mahkeme direktifi bozdu Mart başında yönerge yeniden değişti.

Hindistan, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olduğu için, yasağın kaldırılması ticari açılımlar ve yatırımlar için önemli bir fırsat sunuyor. Örneğin, Binance ve yerel kripto para borsası WazirX kısa süre önce blockchain tabanlı girişimlere yatırım yapmak için 50 milyon dolarlık bir “Hindistan için Blockchain” fonu açıkladı.

Yerel bir rapora göre Tim Draper Associates kurucusu da yasağın kaldırılmasını destekledi:

Hindistan Yüksek Mahkemesi ve Hindistan hükumeti en iyi fikirlerin eninde sonunda üstün olduğunu gösterdi.”

Bitcoin'de Boğa Sezonu

Draper, en popüler Bitcoin inanları arasında. Daha önce milenyumun bu en büyük dijital varlığına yatırım yapılması gerektiğini ve fiyatının 2023 yılına kadar 250.000 dolara ulaşacağını söylemişti. Şimdi, BTC’nin davranışının bir sonraki durgunluk sırasında belirginleşeceğini ima etti.

[…] Bitcoin ve kriptonun mevcut sistemlere göre faydaları bu kriz sırasında belirginleşecek. Uzun vadede, bu kriz, insanların Bitcoin'in mevcut bankacılık sistemimize kıyasla değer tutmanın ve para harcamanın daha iyi bir yolu olduğunu anlamalarına izin vereceğini düşünüyorum. ”

Topluluk, BTC'nin potansiyel bir ekonomik aksaklıktaki rolü hakkında açıkça yorum yaptı. 2008 yılındaki son durgunluk döneminde doğan genel inanç, bir sonraki kriz geldiği zaman oldukça iyi performans göstereceğiydi.

Bir önceki yazımız olan "Altın fiyatları 22 Mart 2020, Gram altın ne kadar, çeyrek altın kaç TL?" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1- https://kointimes.net/aigang-coin-nedir-ve-ne-ise-yarar/

2- https://kointimes.net/neden-bitcoin-almaliyiz/

3- https://kointimes.net/tarihin-en-iyi-5-bitcoin-hack-olayi/

4- https://kointimes.net/bitcoin-etfleri-piyasayi-nasil-etkiler/

5- https://kointimes.net/sec-kripto-paralarin-gelecegini-baltaliyor-mu/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.