Temel Ölçüm Sinyallerine Bakıldığında BTC 50 Bin Dolara Ulaşıyor

Temel Ölçüm Sinyallerine Bakıldığında BTC 50 Bin Dolara Ulaşıyor

Bitcoin fiyatı özellikle Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı yapması sonrasında diğer kurumsal yatırımların da artması ile birlikte bu hafta en az yüzde 25 oranında artış yaşadı. BTC, açıklama öncesinde ETH performansının yüzde 7,5 oranında gerisinde kalıyordu ve fakat son günlerde görülmekte olan sayısız yükselme sonrasında BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48,900 dolar bandına ulaşabildi.

Tesla duyurusu öncesinde BTC fiyatında üç haftalık bir sürede 30 bin ve 41 bin dolar aralığında işlemler yapılıyordu. Fiyat düştüğünde ise trader’ların arbitraj bölümlerinin yükselme trendlerini takip etmeleri de bekleniyordu. BTC yüzde 25’lik oranında hareketini başlattığında ise yatırımcıların çoğu uzun süreli takas etmek yerine short pozisyonlar açtılar. Verilere bakıldığında ise BTC fiyat hareketlerinin aylık bazda güçlü bir yükseliş göstermekte olan ETH ile beraber ticaret yapma eğilimine girdiğini işaret ediyor.

Veriler Yükselişi İşaret Ediyor

Trader’lar sayesinde daha iyi getiri fırsatı arayışı ile BTC’lerini borsa dışına çıkardılar. Bu bakımdan yatırımcıların kısa vadeli pozisyonlar için sadece merkezi borsaları izleyerek girmiş olduklarını var saymak zor bir sonuç gibi görünüyor. Şimdilik olduğu gibi uzun kısa göstergesi arbitraj bölümleri, piyasa yapıcıları ve balinaların aşırı net pozisyonlarına işaret etmiyor. Verilere bakıldığında ise BTC’nin 50 bin dolar bandını aşması için her şey uygun olarak görülüyor. Bu seviyenin üzerine çıkması halinde ise satın alma aktivitesini bolca tercih edileceği de olasılıklar arasında görülüyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.