Tayland Hükümeti Kripto Paralara Karşı Tepkili

Tayland Hükümeti Kripto Paralara Karşı Tepkili

Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen ve gelişen kripto para birimleri çeşitli hükümetler tarafından eleştiriliyor. Kripto paralara yönelik bir eleştiri Tayland hükümetinden geldi. Tayland hükümet yetkilileri için endişe kaynağı olan kripto para birimlerine Maliye Bakanı Arkhom Termpittayapaisith tarafından eleştiri yöneltildi. Bakan Termpittayapaisith, devam etmekte olan kripto para taleplerini çılgınlık olarak adlandırdı. Aynı zamanda bakan kripto para birimlerinin Tayland piyasası için korkunç etkiler de yapabileceğini belirtti.

Bakan yaptığı açıklamada Tayland’ın düzenlenmiş borsalarında kripto para hacminin Ocak ayında 2,17 milyar dolara ulaştığını görmekte olan ticaret faaliyetlerine vurguda bulundu. Bu miktar yakın bir tarihte, Aralık 2020’de 630 milyon dolar seviyesindeydi. Bakan Termpittayapaisith, konuyla ilgili olarak kripto para birimlerinin riskleri olduğunu ve risklerin çoğunun yatırımcılar tarafından bilinmediğini belirtti.

Yatırımcılar Riskleri Bilmiyor mu?

Esas olarak hükümetlerin kripto para birimlerine karşı durmasının altında bir türlü bu piyasaya yönelik işlem yapanlardan gelir elde etmeyi başaramamaları yatıyor. Vergi ya da benzeri kesintileri kendileri şu anda uygulayamadıkları için kripto para piyasasında mevcut olan sermayeden yararlanamadıkları için her fırsatta kripto para birimlerinin çok riskli olduğundan bahsediyorlar. Tayland hükümetinden yöneltilen eleştiri riskli olduklarına yönelik olsa da esasında kripto paralar diğer yatırım araçları kadar risk taşıyorlar ve yatırımcıların dikkatli olmaları halinde muazzam büyüklükte riskler taşımıyorlar. Ülkelerin kendi dijital para birimlerini geliştirmeleri sonrasında bu türden söylemlerden uzaklaşacakları tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.