Sec'ten Bitcoin ETF İçin Olumlu Açıklama

Sec'ten Bitcoin ETF İçin Olumlu Açıklama

Sec'ten Bitcoin ETF İçin Olumlu Açıklama

ABD SEC Komiseri Hester Peirce'nin son konuşması, iş arkadaşlarıyla bir bitcoin ETF onayı ve kripto dostu token satış düzenlemesi konusunda hala zorlayıcı olduğunu gösteriyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Komisyon Üyesi Robert J Jackson Jnr'ın ABD Capitol haber merkezi Roll Call ile yaptığı röportajda sıcak olan kripto piyasası, bir bitcoin ETF hakkındaki düşüncelerinin “nihayet” onaylandığı, kripto piyasası hakkında daha fazla bilgi topladı. SEC, Komisyon Üyesi Hester Peirce'den düşünüyor.

Missouri Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, İnovasyon ve Girişimciliği Desteklerken Toplumu Korumakonusunu ele alan bir toplantıya yaptığı konuşmada : Optimal Düzenlemenin İlk İlkeleri, diğer komisyon üyeleri için bazı önemli sözler aldı. ve kripto meraklıları için olanları teşvik etmek.

Sec'ten Bitcoin ETF İçin Olumlu Açıklama

Her şey kripto için iyi haber veriyor. Peirce, meslektaşlarını kripto takas edilen ürünler ve kripto dostu token satış düzenlemeleri konusunda zorlamaya devam ederken, kripto yatırımcılarının kolektif desteklerinin olduğunu belirtti.

Peirce, geçtiğimiz yıl SEC’in Winklevoss ikizlerinden önerilen bitcoin ETF’nin onayını reddetme kararı konusundaki kararını reddetmesinin ardından geçen yıl CryptoMom unvanını kazandı.

Konuşmasının bir kısmını ayrıntılı olarak aktarmaya değer:

“Bitcoin veya diğer kripto para birimleri bazında borsada işlem gören ürünlere de büyük ilgi var. Geçmişte belirttiğim gibi, bu tür ürünlere ilişkin yaklaşımımızın liyakate dayalı düzenleme konusundaki sınırları dışında olduğumdan endişe duyuyorum, bu , bu ürünlerdeki potansiyel yatırımcıların kararına kendi kararımızı verdiğimiz anlamına geliyor . Yatırımcılara, kripto etiketli herhangi bir şeye kör bir şekilde atlama konusunda haklı olarak hata yapıyoruz, ancak zaman zaman kripto etiketli herhangi bir şeyden kaçmakta aynı derecede itici görünüyor. ”

Peirce, temel olarak SEC'in, sermaye piyasalarının adil çalışması ve yatırımcının korunması gibi hususları göz önünde bulundurmak yerine sınırlandırmak yerine istemeyerek veya aksi takdirde yatırım danışmanı olarak davranma tehlikesi içinde olduğunu söylüyor.

Komiser üyelerinden farklı olabilir. Winklevoss ETF'nin reddedilmesinin ardından SEC , büyük fon endüstrisi ticaret birliğinden ikisine hitap eden bir personel mektubu yayınladı . Bir bitcoin ETF veren kuruluşun onay almak için ele alması gereken ilgili alanları belirledi. Mektubun beş başlığı vardır: değerleme; likidite; velayet; arbitraj; potansiyel manipülasyon ve diğer riskler.

Hem Fidelity Digital Assets hem de Bakkt yakında yayınlanmaya başlarken, bu endişe alanlarından bazıları ele alınmaktadır. VanEck Solid X'in fiziksel olarak yerleşmiş bitcoin ETF'nin ayın başında tekrar doldurduğu, SEC'in endişeleriyle buluşmak için daha da ileri gittiği düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.