SEC Başkanı 2 Coin İçin Açıkladı: Bunlara Sıcak Bakıyorum!

SEC Başkanı 2 Coin İçin Açıkladı: Bunlara Sıcak Bakıyorum!

SEC Başkanı Gary Gensler, olumlu baktığı 2 önemli kripto para projesi hakkında konuştu. Olumlu baktığını bildiren Başkan, nedenlerini de sıraladı.

Kripto para piyasası yavaş yavaş kaybettiklerini toparlamaya çalışıyor. Gün içinde lider kripto Bitcoin 19.069 dolar civarına kadar düştü. Yazım sırasında 19.255 dolarda fiyatlanan Bitcoin toparlanmaya çalışıyor. SEC Başkanı ise lider kripto parayı ilgilendirecek birtakım açıklamalarda bulundu. Sec Başkanı Gary Gensler, sıcak ve olumlu baktığı 2 kripto para projesini ve nedenlerini paylaştı. İşte detaylar…

Gary Gensler: Bu Projelere Sıcak Bakıyorum

SEC başkanı Gary Gensler, düzenleyici kurumun şu anki kurallarının, kripto para şirketleri için net bir yol haritası sağladığını açıkladı. Kuralların yeterli olduğunu belirten Gensler, Perşembe günü yaptığı bu açıklamada, kripto para piyasasının token ihraç eden projeler için herhangi bir özel kural koymaya ihtiyaç duyulmadığının altını çizdi.

Gensler, yatırımcıların korunması amacıyla yaptıkları girişimlerin, kripto ihraççılarının ve hizmet sağlayıcılarının uyması gereken kural ve düzenlemelerin yıllardır sürdüğünü dile getirdi. Gensler ayrıca Law Institute’ye hazırladığı açıklamada şu sözleri kullandı:

Kripto piyasalarıyla ilgili hiçbir şey menkul kıymetler yasalarıyla bağdaşmaz. Yatırımcı koruması, temel teknolojilerden bağımsız olarak aynı derecede önemlidir.

Gensler bu açıklama ile, yatırımcıların ve girişimcilerin ajansın yeni başlayan kripto paralar çıkarmasına izin verecek bir tür oy verme oluşturacağına dair umutlarının aksine, SEC’in kripto para endüstrisine mevcut kurallara ek olarak yeni kurallar ve düzenlemeleri uygulamaya devam etmeyi planladığını göstermiş oldu.

altcoin-btc.jpg

Gensler konuşmasında, “çoğu kripto paranın yatırım sözleşmeleri” olduğu görüşünü tekrar etti. Bunlara ek olarak; geliştiricilerin ve girişimcilerin izleyebileceği ve takip etmesi gereken kılavuzlar olarak DAO raporu ve Munchee emri gibi geçmişteki SEC yayınlarına da dikkat çekti.

CFTC’nin BTC ve ETH için Düzenlemelerine Sıcak Bakıyor

Başkan Gensler, Bitcoin ve Ethereum için düzenlemeleri tartışırken, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun BTC ve ETH düzenlemesini destekleyeceğini söyledi. Kendi görüşlerini aktaran Gensler, Bitcoin’in menkul kıymet olmayan tek kripto para birimi olduğunu aktardı. Başkan, Ethereum hakkında ise herhangi bir yorumda bulunmadı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.