Reddit Kullanıcısı Bitcoin Sayesinde Hayalindeki Arabanın Sahibi Oldu!

Reddit Kullanıcısı Bitcoin Sayesinde Hayalindeki Arabanın Sahibi Oldu!

Çocukluk yıllarından bu yana arabalara karşı büyük bir ilgi duyan Reddit kullanıcısı, Bitcoin sayesinde hayalindeki arabanın sahibi oldu. Reddit kullanıcısı, yıllardır almak istediği kırmızı renkte Audi marka arabaya BTC yatırımları sayesinde kavuştu. Acejosh11 kullanıcı adıyla yer alan kişi, elindeki bütün BTC’yi arabaya harcamadığını ve halen BTC sahibi olduğunu da belirtti.

Bitcoin ile Audi S4 Sahibi Oldu

Acejosh11, Bitcoin sayesinde 2013 model Audi S4’ün sahibi oldu. Aldığı arabanın güncel ikinci el fiyatlarının 17 bin dolardan başladığını belirten kullanıcı, bu model arabayı almasındaki nedenin sevdiği bir Youtuber olmasını da iletti. Aynı model Audi’si olanlar fotoğraf paylaşımında bulundu. Arabanın rengine bayılanlar da bir hayli fazlaydı.

Kullanıcının elindeki bitcoin ile araba almasına karşı çıkanlar da oldu. HerrKrinkle isimli bir kullanıcı, yatırımcının elindeki BTC’leri bu şekilde harcamasına tepki gösterdi ve “Bitcoin harcanacak bir şey değil! 3 yıl sonra bunu hatırlatırım.” dedi.

Reddit Kullanıcısı Sadece Yüzde 40’ını Harcadı

Acejosh11 kendisine gelen yorumlara karşılık verdi. 2016 yılında Bitcoin almaya başladığını söyleyen kullanıcı, 2017 yılında yaşanan çöküş sonrasında elindeki BTC’lerin yüzde 90’ını burada kaybettiğini ifade etti. Acejosh11, “1.5 bitcoin’im vardı ve 1.3’ünü sattım” dedi. 2020 yılının Mart ayına kadar elinde bir miktar Ethereum ve bir miktarda Bitcoin tuttuğunu söyledi. Mart ayında Bitcoin’in 3 bin 800 dolara düşmesi karşısında kendisini “şanslı” biri olarak söyleyen yatırımcı, böylelikle 4 bin 500 dolar karşılığında birkaç BTC aldığını ifade etti. “Aldığım bitcoin’leri hala tutuyorum, sadece 1 tanesini geçen hafta 10 bin dolarken sattım.” açıklamasında da bulundu.

BTC ile Araba Almaktan Vazgeç Yorumu

Milliohm adlı bir Reddit kullanıcısı, yüksek değere sahip olan varlığın, böylesine değersiz şeylere harcanmasını doğru bulmadığını söyledi. Milliohm, “birkaç yıl bekleyin, araba yerine ev alın” yorumunda bulundu. Yatırımcı buna karşılık, “Katılıyorum. Herkes tüm bitcoin’imi Audi’ye harcadığımı sanıyor. Fakat aslında sahip olduğum bitcoin’lerin çok az bir miktarını sattım.” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.