Bitcoin Yorumu: Peter Brandt Bitcoin Parabolik Bir Harekette Dedi

Bitcoin Yorumu: Peter Brandt Bitcoin Parabolik Bir Harekette Dedi

2017 ile 2018 yıllarında yaptığı başarılı fiyat varsayımları ile kripto para dalında de kıymetli bir isim olduğunu kanıtlayan Peter Brandt ...

2017 ile 2018 yıllarında yaptığı başarılı fiyat varsayımları ile kripto para dalında de kıymetli bir isim olduğunu kanıtlayan Peter Brandt, ağzından çıkan sözlerin büyük bir dikkatle dinlenmesi gereken kimselerin başında geliyor. Brandt daha evvel 2017 rallisini ve 2018 çöküşünü kestirim etti ve artık yeni bir Bitcoin (BTC) kestirimi ile önümüzde. En alttaki tweet içerisindeki medya anlatımında bu yükselişe değinen Brandt, 2020 yılı için fiyat müjdesi vermiş oldu.

Bitcoin Yeni Bir Yükselişin Eşiğinde Başkan kripto para ünitesinin ta 2013 yılına kadar giden devasa bir boğa kanalı içerisinde kaldığını belirten Brandt, yakında gayrı bir parabolik yükselişle piyasanın şaşırabileceğini tabir etti. Parabolik yükseliş rastgele bir varlığın çok az sayıda yaşayabileceği devasa fiyat artışı olarak biliniyor ve BTC bunu tarihi boyunca yaklaşık 2 sefer yaşadı. Birisinde 20.000 dolara, başkasında ise 14.000 dolara kadar yükseliş sağlandı.

Bitcoin bu metnin kaleme alındığı an itibariyle 9.300 dolardan süreç görüyor ve son hafta önemli bir duraksama yaşadığı biliniyor. Birinci olarak 9.500 doları zorlayan gelgelelim oradan 9.100 dolara kadar düşen BTC, daha sonra 9.300 dolarda konsolidasyon yaşadı.

Şu an için bütün kripto para piyasası durgun bir manzara çiziyor ve yeni bir kırılmanın eşiğinde olunduğu söylenebilir. Klâsik yatırımcılar bu metinden da okunabileceği üzere hala BTC’yi anlamasalar da, fiyat yükselişe geçince birçok insanın buna akın edeceği bir gerçek.

Bitcoin, 2020 yılının ilk ayından  bu zamana kadar % 28.6 artışla harika bir giriş yaptı. Günlük grafik yükseliş göstermektir, ancak Bitcoin henüz 10K bandını  aşamadı. Bunun neden olabileceğine etmenlere bir göz atalım.

Bitcoin boğaları yeni yıl için iyimser ve pazar bunu gösteriyor. Piyasanın önde gelen kripto para birimi yıl başından bu yana yaklaşık  % 30 arttı. Son boğa koşusu, psikolojik olarak önemli  olan 10.000 dolar seviyesinden  bir direniş gösterdi.

Bu nedenlerden biri, Bitcoin'in Ekim ayının en yüksek seviyesi olan 9.580 dolarlık güçlü negatiflik olabilir. Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 7 aylık aşağı yönlü bir kanaldan çıktı, ancak geçen Ekim ayının en yüksek seviyesinden daha yüksek bir seviyeyi yakalayamadı. Bu fiyat noktasını test ederken güçlü satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Geçen yılın Ekim ayında boğaları geri iten özellikle güçlü bir direnç. Bu, kırılması için önemli miktarda yükseliş momenti gerektirecektir,

2. Tesla'nın boğa koşusu Bitcoin'e gölge düşürüyor olabilir Başka bir faktör, Elon Musk'un elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın Bitcoin'den uzak durması olabilir.

Görünüşe göre yatırımcılar BTC sermayelerini çekip heyecan yarattığı değer yaratımının bir kısmını yakalamak için Tesla'ya yeniden tahsis etmiş olabilirler. TESLA şu anda BTC kazanımlarının önüne geçiyor ve analistler Elon Musk'ın şirketinin hisse fiyatı balonunu yıl sonuna göre hisse başına 6.000 $ 'a kadar çıkacağını  tahmin etmektedirler. 3. Bakkt Opsiyon hacmi günlerdir sıfır olmuştur.

Bu sabah saatlerinde  Whale Alert aracılığıyla 466 milyon dolarlık bir bitcoin işlemi yapıldığı duyuruldu. Çok kısa bir zaman içinde tüm kripto para kullanıcılarının dikkatini çeken bu devasa büyük işlemin bir borsa eliyle yapıldığı öngörülüyor.

          Bitcoin'de Gerçekleştirilen Büyük İşlem 

Takip edildiği üzere günümüzde çok düşük işlem ücretleriyle kolaylıkla kripto para transferleri yapılabiliyor. Ancak geçtiğimiz aylarda bilinenin tam aksine Whale Alert aracılığıyla bu tarz bir çok işlem yapıldı. Bu sabah saatlerin de yapılan işlem ise oldukça dikkat çekiciydi. 466 milyon $  değerinde olan  50 bin adet  Bitcoin, bu sabah saatlerinde sahibi belli olmayan bir cüzdandan başka bir cüzdana gönderildi.Sosyal medya platformu olan Twitter'dan yorum yapan kripto para kullanıcıları bir çok fikir yürütse de bu işlemin bir borsa eliyle yapıldığı düşüncesi oldukça kuvvetli.

 İlk Göze Çarpan İşlem Ücreti Oldu

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen 466 milyon $ lık işlemin dikkat çeken kısımlarından biri ise işlem ücreti oldu. 50 bin adet bitcoin aktarımı yalnızca 0.38 dolara hal oldu. Bu işlem ücreti ise kripto para ticaretlerinde  yapılan işlem maliyetlerinin düşük olduğuna güzel bir örnek oldu.

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası olarak bilinen  Mercado Bitcoin, bitcoinin bu yıl içerisinde 15,000 dolar bandına kadar yükselebileceğini ile ilgili rapor yayınladı.

Yayınlanan Raporda, olabilecek herhangi bir artışta en büyük faktörün Mayıs ayında gerçekleşecek olan 630,000 numaralı blokta ki blok ödülü yarılanması olayından faydalanacağı düşünülüyor.

Ek olarak kripto para  borsanın 15,000 dolar olacağı tahmini, fiyatın bu ay sonuna kadar 9000 doların üzerine yükselmesine de dayanmaktadır. kripto para Borsasına  göre, son fiyat artışlarının yaşanması,kripto yatırımcıların Bitcoin’in fiyatında yıl sonuna kadar yükseliş beklediklerini göstermektedir.

Yayınlanan Raporda, ulusal merkez bankalarının da dijital para girişimlerine değinilerek “ Bu  mevcut projeler, kripto paraları uygulanabilir hale getirilmesi için Blockchain altyapısı kullanılması düşünülmektedir ve bu da Bitcoin ile diğer kripto paraların benimsenmesini daha da artıracak.” denilmektedir.

Bitcoin  sadece son bir ayda % 32 'lik bir artış gösterdi. Kripto para birimlerinin öncüsü olan Bitcoin  2019  senesinin sonuna doğru yaşamış olduğu  düşüşle tekrardan eleştirilerin odağı olsa da 2020 senesinin daha ilk haftalarında reel değerini  tekrardan ispatlamış oldu.

https://kointimes.net/?p=12060&preview=true

Bitcoin'de düzenli olarak her ay % 30 artış olur mu ?

2020 senesinin ocak ayının son günlerine yaklaşmışken Bitcoin 'in % 30 üstünde bir yükseliş yakaladığı görülüyor.  İleri gelen  kripto para  analistcilerinden birisi twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımda Bitcoin'in bu yükselişinin  her ay devam ettirmesi sonucunda sene sonuna kadar 152.000 $ kadar çıkabileceği iddiasında bulundu. Bitcoin'in her ay göstermiş olduğu  %32’lik bir artış elde etmesi ilk başlarda imkansız gözüken bir büyüme gibi gözükse de  2019 senesindeki performansını unutmamak lazım.

Bitcoin  2019 senesinin başında 3.000 $ seviyelerinde yer bulurken, senenin devamında ise önce 6.000 dolar sonrasında ise 9.000 $ ve en son da 14.000 $ a kadar yükseliş yaşarken imkansız denilen seviyeleri aşmıştı. Bitcoin'in   düşüş gösterdiği 2019 senesinin sonlarında  bir anda yükseliş yaşaması şok etkisi yaratmıştı.

Volatil yapıya sahip Bitcoin'in bu dezavantajı yaşadığı bu ani yükselişlerle avantaja dönüştürebiliyor.

Çin ekonomisi krizi aşmak için elindeki para arzını dışarıya çıkarmaya başladı. Çin yönetimi corona virüsünden kaynak Türkiye’den  yaklaşık 200 milyon adet virüs geçirmeyen maske istedi. Türkiye dışında Almanya ve Hollanda  ülkelerinden maske konusunda siparişte  bulunan Pekin yönetimi,maskeler için milyonlarca dolar para ödeyecek.

Dünyanın en çok maske üreten ülkesi olan Çin, eldeki stokların yetersiz kalmasından kaynaklı  bu kararı almak zorunda kaldı. Türkiye’den yaklaşık olarak  250 bin kadar maskenin  bir kaç gün içinde Çin’e gönderildiği tahmin ediliyor, bu tarz ürünlerin çin tarafından üretilip döviz kaynakları ülke içince tutulurken artık ülke dışına beklenmedik ödemeler yapması çin ekonomisine zarar vermektedir.

Çin vatandaşları yaşanan  son olayların  ülkelerine zarar verdiğini, Yuan’ın değer kaybının ise hızla düştüğünü belirterek , değer kaybını önlemek için  dolar ve Bitcoin yatırımlarına yöneldiklerini belirtmektedirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.