PayPal ile Bitcoin Satın Alma

PayPal ile Bitcoin Satın Alma

Bitcoin (BTC), dünya çapında birçok ülkede birçok insanın hayatını gerçekten etkiledi. Bu yılın başlarında PayPal hesabını kullanarak bitcoin satın almak son derece zordu. Bu günlerde, insanların bitcoin satın alması için birkaç yol var ve tercih edilen ödeme platformlarından biri PayPal kullanıyor. Çeşitli kripto ticaret hizmetleri ve borsaları, bireylerin ödeme yöntemiyle dijital para birimleri satın almasını gerektirir. Blockchain gibi bazı platformlar, yatırımcıların PayPal ile bitcoin satın almalarını desteklemiyor.

Aşağıdaki makale, BTC alıcılarının ve satıcılarının BTC'lerini PayPal fonlarıyla değiştirmek için bir araya geldikleri birkaç platformu gösteren kolay bir kılavuzdur. Bu makale, PayPal'ı bir ödeme modu olarak kabul eden çeşitli kripto para birimi web siteleri koleksiyonunu gösterir, böylece hizmetle bitcoin satın almaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin satın almak için PayPal kullanabilir miyim?

EToro, PayPal ile bitcoin satın almak için en çok tavsiye edilen değişim platformudur. PayPal ile bitcoin satın almak için PayPal fonlarıyla bitcoin satın almak biraz riskli olsa da çok basit bir süreç içerdiğini unutmamalısınız. Bunu yapmak için birkaç platform var.

Sonunda kararınızı vermeden önce oranlarını, özelliklerini ve onları birbirinden farklı kılan şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Paypal'dan BTC satın almak isterseniz, her bir bitcoinin özelliklerini mevcut PayPal ticaret platformlarıyla karşılaştırmanız ve başlamak için elde edilen ilgili bilgileri kullanmanız gerekir.

Bunu yaparken, insanların ödeme yöntemi olarak PayPal kullanarak para yatırmalarına izin veren saygın bir değişim platformu araması gerekiyordu. Bu platformlar büyük yardım sağlayacak ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Kullanımı kolay ve kullanışlıdır. Çevrimiçi ticaret platformlarını, emanet pazarlarını ve eşler arası pazar yerlerini içerir.

Bir ticaret platformu, insanların anında bitcoin ve diğer kripto para birimlerini alıp satabilecekleri çevrimiçi bir sitedir. Eşler arası pazar, satın almaya istekli satıcıları birbirine bağlayan bir platformdur. Bu platformun, insanların birbirleriyle hızlı ve doğrudan ticaret yapmasına izin verdiğini belirtmekte fayda var. Ancak, bazı satıcılar PayPal'ı ödeme yöntemi olarak kabul etmez ve bu, depozito ödemeleri için PayPal'ı kabul eden bir satıcı aramanıza neden olabilir.

PayPal'ı bir ödeme yöntemi olarak kabul eden satıcıları aramak için, güvenilir bir kişiden kişiye pazar yeri satıcısı bulmak için emanet pazarına giriş yapabilirsiniz. Kişiden kişiye pazarın bazı örnekleri Paxful ve LocalBitcoins'tir. Bu platformlar, insanların bitcoin gibi kripto para birimlerini doğrudan bir satıcıdan satın almalarına izin veriyor.

PayPal ile Bitcoin'leri nereden satın alabilirim?

Daha önce belirtildiği gibi PayPal ile bitcoin satın alabileceğiniz birkaç platform vardır. Bu platformlar, PayPal fonlarınız için sizinle bitcoinlerini takas etmeye hazır çeşitli bayiler sağlar. Bu platformlardan çok azı, bankanıza bağlı bir kredi kartı kullanarak bitcoin kredisi verme hizmeti sunar, bunlardan bazıları:

 1. eToro
 2. Localbitcoins
 3. Paxful
 4. xCoin.lo
 5. Wirex

EToro kullanarak PayPal ile Bitcoin satın alın

EToro aslında nispeten düşük ücretlerle en iyi sitelerden biridir. Bitcoin almak ve satmak için çeşitli ödeme yöntemlerini kabul ederler. EToro'nun dezavantajı, tüm ülkelerde mevcut olmamasıdır. Paranızı yalnızca USD, EUR vb. Gibi bazı fiat para birimleriyle çekebilirsiniz.

EToro, PayPal ile Bitcoin satın almanın en basit yolu olsa da, bitcoin satın alımında sınırlı kullanımı vardır.

Ayrıca eToro platformunda Paypal ile bitcoin satın aldığınızda, paranızı çekemeyebilir veya bitcoinlerinizi başkalarına gönderemeyebilirsiniz. Bunları yalnızca ABD Doları ve Euro gibi fiat para birimlerine dönüştürebilirsiniz.

Kapsamlı olarak eToro, gerçek parayı satın almak yerine Bitcoin'in fiyatını tahmin etmenize izin verir. EToro kullanmak, size gerçek paraları sağlamayacağı için bir Bitcoin cüzdanı gerektirmez.

EToro platformundan bitcoin satın almak için gereken adımlar:

 • 1.  eToro ile yeni bir hesap oluşturun.
 • 2. Hesabınızı doğrulayın ve çoklu kimlik doğrulamasını etkinleştirin.
 • 3.  "Para yatır" ı tıklayın ve değişim sürecini başlatmak için "para yatır" seçeneğini seçin
 •  4.Tercih ettiğiniz ödeme yöntemi olarak PayPal'ı seçin.
 • 5.Satın almak istediğiniz bitcoin miktarını girin.
 • 6. Şimdi, para yatırma işlemini tamamlamak ve tamamlamak için PayPal hesabınızda oturum açmanız gerekecek.
 • 7. Herhangi bir hata olmadığından emin olmak için işlem ayrıntılarını inceleyin. Ayrıntıları onayladıktan sonra, işleminizi işlemeye başlamak için sistem için "öde" seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 • 8. eToro'nuz kredilendirildiği anda, hemen ticaret sayfasına gidin ve tercih ettiğiniz piyasa limit emrini seçin. Bundan sonra, satın almak istediğiniz BTC miktarını girmeniz gerekecektir.

Bitcoin satın almak için PayPal'ı kullandığınızda sermayenizi bir dolandırıcılığa maruz bırakırsınız. Üstü % 62 bu platformda CFD ticareti sırasında Bitcoin perakende yatırımcılar sermaye ve fon kaybederler. Ticaret  fark (için sözleşme CFD ) Herhangi bir altta yatan varlıkların alım ve satım işlemleri gerektirmeyen finansal piyasalarda spekülasyon bir yoludur.

CFD'nin nasıl çalıştığını öğrenmek gerekir. Ayrıca, içerdiği riskleri ölçmek ve sonunda fonunuzu veya sermayenizi kaybettiğinizde ortaya çıkan yüksek riski taşıyıp taşıyamayacağınıza karar vermek en iyisidir.

EToro platformunu kullanmak istiyorsanız, bir kimlik satın almanız gerekecektir. Kimliği satın almak, yine de doğrulanmış bir PayPal hesabı kullanmanızı gerektirebilir. Bu platform, Ethereum ve on beş (15) diğer kripto para birimi gibi PayPal ile bitcoin ticaretine yardımcı olmak için çok çeşitli destekler sunar. Ticaretinize hızlı bir şekilde başlayabilir ve yüksek limitlere erişebilirsiniz.

Localbitcoins kullanarak PayPal ile Bitcoin satın alın

LocalBitcoins, alıcıların ve satıcıların herhangi bir aksaklık olmadan doğrudan bağlantı kurmasına izin veren çevrimiçi bir pazardır . Localbitcoins'ten yararlanmanız gereken bir şey, işleminiz başarılı olduktan sonra bitcoinlerinizi her zaman anında alacağınızdır. Hiçbir sakınca veya gecikme yok. Bu, eToro'dan daha iyi bir bitcoin satın alma yöntemidir çünkü Localbitcoin ile, gerçek kişiyle, yani bitcoin alıcısıyla veya satıcısıyla doğrudan ilgilenebilirsiniz.

Bu nedenle, bu, satıcının itibarının, onlarla işlem yapmadan önce büyük ölçüde dikkat etmeniz gereken şey olduğunu gösterir. LocalBitcoins'de birkaç dolandırıcı var, bu nedenle her şeyi kaybetmek istemiyorsanız ekstra dikkatli olmanız gerekir. Üstelik önce döviz kurunu görmeniz gerekiyor çünkü bu platformda sunulan BTC yüksek oranlardan satılıyor.

Buradaki satıcılar, alıcıların ters ibraz riskini üstlenenler oldukları için, sizi her zaman, her küçük fırsatta, sizi yüksek bir fiyatla ücretlendirerek sömürmeye çalışacaklardır. LocalBitcoins platformu ayrıca kullanıcılarının hizmetlerini kullanmaya başlamadan önce bir kimlik satın almalarını gerektirir. Bu platform esas olarak bitcoin'den kişisel bitcoin cüzdanlarına para çekmek isteyen insanlar içindir.

İşte bir LocalBitcoins platformunda Bitcoin satın alma adımları

 • 1. Tercih ettiğiniz kullanıcı adını kullanarak LocalBitcoins ile yeni bir hesap açın.
 • 2.Sonraki adım, e-postanızdaki profilinizi doğrulamaktır.
 • 3. Hesabınız doğrulandıktan sonra, arama parametrelerinizi girin ve ticaret için en iyi teklifi sunan ilgili alıcıları bulun.
 • 4. Ödemeyi PayPal'ınızdan başlatın.
 • 5. Satıcının bitcoin'inizi cüzdanınıza göndermesi için kısa bir süre bekleyin.

Satıcının kendisiyle yaptığı tüm alım satımları yöneten belirli sayıda gereklilik ve kural koymuş olması gereken bazı durumlar vardır. Satıcı, PayPal'ın gerçekten size ait olduğunu onaylamak için kendisine fotoğraflı bir kimlik göndermenizi de isteyebilir. Hatta doğrulama için fotoğraflı kimliğinizi tuttuğunuz bir selfie resmini çekip göndermenizi isteyecek kadar ileri gidebilir.

Paxful aracılığıyla PayPal ile bitcoin satın alın

Paxful, LocalBitcoins'in daha küçük, daha az bilinen sürümüdür. Paxful, insanların hemen hemen her şeyle bitcoin satın almalarına olanak tanıyan eşler arası bir pazardır. Paxful'da Apple iTunes Hediye kartları, Google oyun hediye kartı, Sephora, Amazon hediye kartları, eBay hediye kartları, Walmart Hediye Kartları, Skype kredileri ve daha fazlası gibi diğer öğeleri kullanabilirsiniz.

Çok basit bir süreç söz konusudur, ancak Paxful'u kullanırken ekstra tedbirli olmanız gerekir. Dolandırmak için saf insanlar arayan birkaç kişi var. Bu platformda, Bitcoin ile takas etmek ve bitcoin'inizi anında cüzdanınıza almak için PayPal'ı kullanabilirsiniz .

Sizin için en çok tercih edilen ödeme yöntemini seçmeniz için 300'ün üzerinde ödeme yöntemi sunan paxful özellikler. İşlem değişiminizi başarıyla tamamladıktan sonra, bitcoini doğrudan Paxful cüzdanınızdan diğer cüzdanlara göndermek için harcayabilir veya ısrar edebilirsiniz.

PayPal kullanarak Paxful'dan bitcoin satın almak için adımlar aşağıda verilmiştir.

 • 1. Paxful'da oturum açın ve yeni bir hesap açın.
 • 2. E-postanızdan hesabınızı doğrulayın.
 • 3. “Bitcoin satın al” ı seçin ve PayPal'ı bulun.
 • 4. Satıcı ile bir ticaret açın ve şartları tamamlayın.
 •  5. Bitcoinlerinizi anında doğrudan Paxful cüzdanınıza almak için bekleyin.

İşlem başlatıldıktan sonra, anlaşmanın yalnızca sistem sizi satıcıyla çevrimiçi sohbet etmeniz için yönlendirdiğinde sonuçlandırılacağını unutmayın . Dahası, her işlem genellikle 30 dakikalık bir zaman dilimiyle gelir ve anlaşma o zamana kadar sonuçlandırılmazsa, işlem iptal edilir.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.