Pantera Capital Patronu Dan Morehead: Bitcoin 50 Endüstriyi Bozacak

Pantera Capital Patronu Dan Morehead: Bitcoin 50 Endüstriyi Bozacak

Yakın tarihli bir röportajda Dan Morehead, bitcoin ve geleceği konusundaki düşüncelerini açıkladı ve en az 50 farklı endüstriyi bozma kabiliyetinin olduğu konusunda yorumlarda bulundu.

2019 sona ererken önümüzdeki on yılın tümünün dijital para ile ilgili olmasını beklendiğinden, bu yıl en sıcak konulardan biri Bitcoin oldu. Şimdilik, BTC’nin fiyatı hala düşüyor ve mevcut durum büyük olmasa da - 2018’de olduğu kadar acımasız.

Yazı yayına hazırlandığı sırada, BTC fiyatı 7106.97 $ +% 0.16 seviyesindeydi. Bitcoin’in 2019’daki en yüksek değeri 14.000 doların altındaydı, yani şu anki fiyat bu rakamın yarısından biraz fazla. BTC fiyatı 2018'in sonunda yaklaşık 3.500 $ 'a yükselirken, bu durum hala bitcoin'i yıllık bazda iyi performans gösteren bir varlık yapıyor.

BTC’nin geleceği hakkında oldukça iyimser olan birçok kişi var. Bunlardan biri Silk Road'un kurucusu Ross Ulbricht. Pek çok kişinin bildiği gibi, Ulbricht, dark webdeki en büyük kripto bazlı karaborsa sitelerinden birinin kurucusuydu. 2015 yılında tutuklanıncaya dek Dread Pirate Roberts adı altında işlemler yaptı ve hapis cezasına çarptırıldı.

Ancak, bitcoin’in fiyat performansını izlemeye devam etti ve BTC’nin geleceğini tahmin etmek için Elliott Dalga Teorisi’ni kullandı. Sonunda, BTC'nin 2020'de 100.000 $ 'ı göreceğine karar verdi. Birçoğu bunun imkansız olduğuna inanmasına rağmen, bitcoin’in fiyatı zaten herkesin beklentilerinin ötesine geçme yeteneğini gösterdi.

Ulbricht, bitcoin'in parlak bir geleceği olduğuna inanan tek kişi değil. BTC ile ilgili olumlu iddialar çok daha güvenilir bir kaynaktan geldi - Dan Morehead, Pantera Capital Management LP'nin kurucusu ve CEO'su.

Dan Bitcoin'in Geleceği Hakkında Ne Düşünüyor?

Yakın tarihli bir röportajda, Morehead özellikle bitcoin'in kullanım durumlarına ve şu anda BTC'ye neden girmenin iyi bir fırsat olduğuna odaklandı.

Bitcoin'i nispeten erken öğrendiğini ve o zamanlar bunun hakkında çok fazla bilgi olmadığını söyleyerek başladı. Bununla birlikte, insanlar özellikle ilk günlerde çok popüler olan bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinme arayışlarında ısrarcı oldular. Buna rağmen, pek çok insan da kripto paranın başarılı olmasını beklememesi nedeniyle bunu görmezden geldi. Bunu iyi bir fırsat olarak görmediklerini söyledi.

Dan, diğer taraftan, BTC'nin yıkıcı bir teknoloji olduğuna ve en az 50 farklı endüstriyi etkileyebileceğine inanıyor. Oy hakları, sınır ötesi para hareketi, elektronik ödemeler, havale, kimlik ve diğerleri gibi bazı örnekleri listeledi.

Şimdilik, bu teknoloji 11. yaşına ulaşmasına rağmen hala genç. Ayrıca Dan birçok kişinin blockchain'in başarısız olacağına inandığını belirtti, ancak başarısız olunsa bile, yine de birçok kullanım durumunun bu başarısızlıktan kurtulacağını umuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.