Ünlü Analistten BTC Analizi: Bitcoin Son Döngüde, Çöküş mü Geliyor?

Ünlü Analistten BTC Analizi: Bitcoin Son Döngüde, Çöküş mü Geliyor?

Yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, ünlü kripto para birimi analisti Willy Woo, dört yıllık Bitcoin (BTC) piyasa döngülerinin günlerinin büyük olasılıkla sona erdiğini belirtti ve geçen yıl Ekim ayında yaptığı ve “en son döngü” olarak adlandırdığı önceki açıklamasına yanıt verdi. Ardından şu tweeti attı:

Willy Woo

@woonomic

"Son Döngü" Bu boğa döngüsü zirvesi ne olacak? IMO üst yok. GEÇMİŞ: 4 yıllık basit bir yarılanma ile yönetilen talep/arzın *tahmin edilebilir yürüyüşü*. ŞİMDİ: Karmaşık bir ekosistemden doyuma ulaşana kadar talep/arzın *öngörülemeyen yürüyüşü*. 

resim

“Bu boğa döngüsü zirvesi ne olacak? IMO zirvesi yok. GEÇMİŞ: 4 yıllık basit bir yarılanma ile düzenlenen arz/talepteki öngörülebilir artış . ŞİMDİ: Karmaşık bir ekosistemden doyuma ulaşana kadar öngörülemeyen arz/talep seyri .”

Neredeyse yarım yıl sonra Woo, BTC'nin muhtemelen şu anda en son döngü tezinin ilk işaretlerini gösterdiğini belirtti. Bununla ilgili şu tweeti attı:

Willy Woo

@woonomic

Muhtemelen "Son Döngü" tezinin ilk işaretlerini görüyoruz. 2019 dip seviyesinden bu yana nispeten kısa 3 boğa ve ayı piyasası ortaya çıktı. yani artık 4 yıllık döngü yok.

“Muhtemelen 'Son Döngü' tezinin ilk işaretlerinin ortaya çıktığını görüyoruz. 2019 dip seviyesinden bu yana nispeten kısa 3 boğa ve ayı piyasası var, yani artık 4 yıllık döngü yok.”

Analist ayrıca Bitcoin'in şu anda toplandığını da kaydetti. Şunları belirtti:

Willy Woo

@woonomic

Tam geri izleme. Her 4 yıllık döngüde sona eren güçlü kapitülasyonlar yaşadığımız geçmişteki birikimin boyutuna dikkat edin. Bu günlerde, daha kısa ve daha küçük boğa/ayı döngülerinin yanı sıra daha küçük ve daha sık nabız atıyor. ("Son Döngü" tezini destekler).

resim

“Her dört yıllık döngüde sona eren güçlü emisyon üst sınırlarımızın olduğu geçmişteki birikimlerin büyüklüğüne dikkat edin. Bugün, daha kısa ve daha küçük boğa/ayı döngüleriyle birlikte daha küçük ve daha sık darbeli hale geliyor ('Son Döngü' tezini destekler).”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.