Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Satışı Yapmıyorlar

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Satışı Yapmıyorlar

Özellikle 2021 yılında kurumsal yatırımcıların ilgisini çeken Bitcoin için açıklanan veriler kapsamında kurumsal yatırımcıların satış işlemleri yapmadığı ortaya çıktı. Kurumsal yatırımcıların ayrıca Coinbase üzerinden Bitcoin satın almaya devam ettikleri de kurumsal markaların yakın zamanda Bitcoin fiyatlarında önemli artışların yaşanmasını bekledikleri şeklinde yorumlanıyor. Yapılan teknik veriler kapsamında Coinbase Pro’dan yüklü miktarlarda coin çıkmış olması balinaların önemli miktarlarda BTC aldıklarına işaret edebilir. Çünkü kurumsal yatırımcıların takip edilmesi için Coinbase Pro ve Coinbase Custody cüzdanları yakından takip ediliyor.

Aralık Ayından Beri Satış Gözükmüyor

Söz konusu takip edilen cüzdanlardaki yatırımcıların 23 Aralık 2020 tarihinde 10.900’den fazla BTC alımı yaptıkları düşünülüyor. Yakın zamanda yapılan bir kontrol ile cüzdanlarda hâlâ birimlerin durduğu fark edildi. Buna göre yatırımcılar Bitcoin’de son günlerde yaşanan dalgalanmalara rağmen hâlâ ellerindeki birimleri tutmaya devam ediyorlar.

Yatırımcılar bu kapsamda HODL yapıyorken bir kısmı da bakiyelerini arttırmaya yani yeni yatırımlar yapmaya devam ediyorlar. Elde edilen veriler kapsamında yakın zamanda 12,967 adet BTC hareketliliği olduğu da görülüyor. Analistler bu durumun da diğerleri gibi kurumsal alıma işaret ettiğine dikkat çekiyorlar. Bu gelişmeler ise kurumsal markaların Bitcoin’e hâlâ ilgilerinin taze olduğunu ifade etmesi açısından önemli. Kimi yorumculara göre BTC’ye yatırım yapan kurumsal markalar zarar ediyorken, verilere bakıldığında kurumsal markalar BTC yatırımları kapsamında şimdilik memnun görünüyorlar ve bunun devam etmesini istiyorlar.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.