Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin için 100.000 Dolar Seviyesi Bekliyor

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin için 100.000 Dolar Seviyesi Bekliyor

Ünlü yatırım devi olan Goldman Sachs tarafından kripto para birimlerindeki kurumsal yatırımlara yönelik detaylı bir anket çalışması yayınlandı. Yapılan anket çalışması kapsamında kripto para sektöründe buluna kurumsal isimler ve sektör içindekiler Bitcoin başta olmak üzere kripto birimlerine yönelik yaklaşımlarını ve beklentilerini açıkladılar. Paylaşılan anket sonuçlarına bakıldığında kripto para birimlerinin tahmin edildiğinden çok daha fazla popüler olduğu görülüyor. Kurumsal isimler ile yapılan ankette, yüzde 40 oranında Bitcoin ve diğer kripto birimlerine yatırım yapıldığı ortaya çıktı.

Kurumsal İsimler Hedeflerini Açıkladılar

Ankete katılmış olan yüzde 60’lık kesimi oluşturan kısım ise yatırım yapmış oldukları kripto paraların birkaç yıl içerisinde önemli miktarlarda değer kazanacağını ifade ediyor. Ayrıca bu isimler ilerleyen zamanlarda da daha fazla kripto yatırımı yapacaklarını da belirttiler. Katılımcıların yüzde 54’lük bir kısmı ise ilerleyen 12 aylık süre kapsamında BTC’nin 100.000 dolar bandına ulaşacağını düşünüyor. Bu durum ise kurumsal yatırımcıların BTC beklentisini yansıtıyor.

Anketin tahmin bölümüne bakıldığında ise katılımcıların yarısından fazlası BTC için 100.000 dolar bandını 12 aylık sürede beklerken, kalanlar ise yine BTC’nin artış yaşayacağını ama 100.000 doların altında kalacağını tahmin ediyor. Katılımcıların yüzde 34’lük kısmı ise regülasyonların halihazırda dijital para birimlerine yönelik büyük bir engel oluşturduğunu ifade ediyor ve bu durumun çözüme kavuşmasının kurumsal yatırımcı sayısının hızlı bir şekilde artış yaşatacağını düşünüyorlar.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.