Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Bitcoin grafik yönü aşağı ve yukarı olmak üzere sabit yönlü bugüne kadar olmamıştır. Ne kadar kazançlı bir piyasa olsa da Altcoinler ile yukarı ve aşağı doğru artarak veya azalarak kısa vadede diğer borsa hareketlerinde olduğu gibi risk taşıyan bir sektördür. Kısa vadede yatırım yapmaya başlayan Bitcoin yatırım borsacıları fiyatların ne yönde olacağını kısa vadede tahmin etmek olanaklarını en avantajlı şekilde sahip olmak istemesi  sebebiyle Bitcoin yatırımı kar elde etmek isteyenler kısa vadeli bitcoin alım satımı yaparken nelere dikkat etmelidir, Bitcoin yatırımcıları fiyatların hangi yönde ilerleyeceği hakkında soruların cevaplarını bulmak istemektedir.

Bitcoin Ticareti Yapanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kripto para borsası merkezli bir devlet ve otorite tarafından sağlanmadığından yasal olarak kabul edilmemektedir. Hükümetler tarafından yönetilmeyen dijital kripto para borsası avantajları olabildiği gibi dezavantajları bulunmaktadır. Örnek olarak, kripto para borsası her yatırımcı için yeni bir kazanç elde etme kapısı olsa da bu yeni süre zarfında kısa sürede kazanç elde etmek isteyenler pazarın yeni olması sebebiyle yüksek derecede iniş ve çıkışlar yaşamaktadır. Yani kripto para borsası kısa vadede al sat yapanlar için önemli bir husus uzmanların bazı dikkat ettiği konulara aynı reaksiyon ile karşılık vererek dikkat etmesi gereklidir. Bu şekilde güvenli yatırım izlenimi oluşturarak riskleri göze alabilirler.

Kısa vadede alt sat yapmak isteyenler için, bahis borsası uzmanları öncelikle takip edilmesi gereklidir. Pazara etkileyecek Dünya geneli bütün olaylar ve diğer borsalar dahil inişler çıkışlar aynı şekilde takip edilmeli. Daha sonra yine yeni Pazar olduğundan direnç ve destek noktalarına göre hareket etmek daha doğru olacaktır. Direnç ve destek noktalarına göre kısa vadede Bitcoin alım satım yapılabilir mi? sorusunun cevabına örnek olarak, direnç ve destek noktalarına göre alım satım yapmak 7450 seviyesinden euro yatırım yapmak veya 7350 boyutlarında stop emirleri ile sınırlandırmak. Kısa sürede azalan ve yükselen borsa ve Bitcoin grafiği direnç noktalarını iyi bilinmesiyle düşük seviyelere kadar riskler stop emir koyulması ile zarar minimuma indirilebilir.

Bu artış ve azalış ile ciddi bir kar hedefi elde edilerek uygulanmış  olacaktır. Zaten burada istediğiniz bir yükseliş ihtimali söz konusu olmasa bile kısa vadede alım satım olarak başlattığınız stop emiri ile az bir zarar elde etmiş olursunuz. Bu yüzden kısa vadede yapılan kripto para yatırımı stop emir koyularak dikkat edilmelidir.

Stabil Bir Hedef Belirlemek

Her işte olduğu gibi aşağıdan yukarıya her zaman hedefler belirlememiz gerekmiştir. Bitcoin yatırımı kazanç elde etmek isteyenler yatırım yapmadan önce Kripto para kazanma taktikleri ile bunu yoğurmak istemiştir. Aslında burada iş tamamen bir hedef belirlemekten geçiyor az önce bahsettiğimiz Bitcoin direnç ve destek noktaları burada tam anlamını taşıyarak size hedefinizin artış ve azalmasında duracağınız kısmı belirtirken aslında bu direnç ve destek noktaları sizin önceden belirlediğiniz hedeflerinizi temsil ediyor. Kripto borsacıları 7300 Euro seviyesinde seyir eden ve uzun süre kalan BTC dijital paraya bu aşamadan sonra ne kadar kazanç elde edeceğinin yüzdesini belirlemesi gerekmektedir. Yine örnek olarak, Bitcoin kısa vade al sat yapmak isteyen borsacılar 7300 Euro üzerinden %10 dilimlik bir kazanç elde etmek istiyor ise bunun yarısını hedeflemeli ve stop loss emirleri bu bölümde kesinlikle dikkat edilmeli.

Bu durum tıpkı sürekli bir alışkanlık hali gibi olmalı yapabileceğiniz hedefin yarısı her zaman. Özellikle günlük al sat yapanlar ve kısa vadede bitcoin alıp satma işlemi gerçekleştirenler kazanç elde etmek için kripto borsacıları tarafından dikkat edilmesi faydalarına olacaktır. Bu durum diğer dijital para borsaları içinde geçerlidir bizler burada daha çok dalgalanma ve kısa süre önce yaşananlar artışlar sebebiyle Bitcoin alım satım örneği vermek istedik. Kısa vadede sürekli alım satım yapılarak dalgalanma yaşayan bir borsa ile kısa sürede her zaman kazanç elde etmek herkes tarafından bilinen bu yeni tip kripto pazarında zor olsa da dikkat edilecek hususlar Bitcoin kısa vadede alıp satmanın tamamını hedef değil yarısı kadar hedefler koymak daima kazançlar getirecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.