John Bollinger Bitcoin (BTC) Fiyat Çöküşü Hakkında: “Geldiğini Görmedim”

John Bollinger Bitcoin (BTC) Fiyat Çöküşü Hakkında: “Geldiğini Görmedim”

Ticaret gurusu John Bollinger, Bitcoin (BTC) 'nin daha geniş finansal piyasalarla birlikte çökmesini beklemediğini söyledi.

Bollinger Bandı göstergesini icat ettiği bilinen usta tüccar John Bollinger bir açıklama yaptı. 8 Martta gerçekleşen acımasız Bitcoin fiyat çöküşünün onu hazırlıksız yakaladığını kabul etti. Bollinger, yeni tweet'inde, karşılaştırmalı kripto para biriminin, koronavirüs (veya COVID-19) tarafından yönlendirilen küresel satışın ortasında, güvenli bir liman olarak hareket edeceğini beklediğini söyledi.

John Bollinger Bitcoin (BTC) Fiyat Çöküşü Hakkında: “Geldiğini Görmedim” John Bollinger Bitcoin (BTC) Fiyat Çöküşü Hakkında: “Geldiğini Görmedim”

Bitcoin, COVID-19'a karşı bağışıklı değil

Bitcoin'in güvenli sığınak olduğu tanımı, 2008 ekonomik krizinin küllerinden yaratıldığı, kripto paraların başlangıcından beri var olmuştur. Bununla birlikte, Bitcoin, on yıldan uzun bir süredir ilk ABD resesyonunun ilk aşamalarında teste tabi tutulduktan sonra, küresel hisse senetleriyle birlikte kayaya çarptı. Ekonomist Nouriel Roubini'ye göre, ABD hisse senetlerinden ve diğer riskli varlıklardan bile daha fazla düşen BTC, küresel ekonomik gerilemelere karşı bir koruma kalkanı görevi göremeyeceğini kanıtladı.

Gurular bile Bitcoin'i anlayamıyor

30 yılı aşkın süredir sektörde olan John Bollinger, nadiren sahte Bitcoin çağrıları yapıyor. Daha önce de bildirildiği gibi, 25 Ekim 2019'da tarihin üçüncü en büyük kazancını takip eden sahte bir Bitcoin krizini doğru bir şekilde tahmin etti. Bu sefer Bitcoin'i doğru yorumlayamaması, bu varlığın ne kadar öngörülemez olduğu hakkında çok şey anlatıyor. Hatta, Coronavirüs değil, PlusToken dolandırıcılarının BTC varlıklarını satarak yüzde 16'lık fiyat düşüşüne neden olduğu teorisi bile var.

Uzun yıllardır bu işin içinde olan insanların dahi yanılması mümkünken kripto paralardan sürekli olarak kazanç sağlamayı beklemenin bir hayalcilik olduğu bu sayede bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bitcoin analizi yapanlar arasında yanılacağını kabul etmeyen insanların olduğu çok iyi biliyor.

Bir önceki yazımız olan "Suudi Arabistan Petrol Fiyatını Düşürdü" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.