HedgeTrade (HEDG) Nedir?

HedgeTrade (HEDG) Nedir?

HedgeTrade (HEDG) Nedir ? Temelinde bir sosyal yatırım Platformu olarak karşımıza çıkıyor. Kurucusu ise David Waslen. Waslen'e uygulama geliştirme alanında da Peter Danihel yardım etmekte. Platformda kullanıcılar yatırım tavsiyeleri alırken bir yandan da kendi tavsiyelerini üye olan diğer kullanıcılarla paylaşıyorlar. Sistem blockchain teknolojisini kullanıyor ve yatırım alanında yenilikçi olmayı hedefliyor.

Platformun asıl amacı tüm kullanıcılarını dünya çapında iyi birer yatırımcı yapmak. Bu noktada profesyonel ya da amatör yatırımcı olduğunuzun hiçbir önemi yok. Platform herkese açık olduğundan dolayı istediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz. Ayrıca kullanmak için herhangi bir özel cihaza da ihtiyacınız yok. Bu yüzden üye olur olmaz anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcılar anlık verilere hemen ulaşabildikleri için işlem yapmak isteyenler de bu noktada hem vakit kaybetmiyorlar hem de tek bir site üzerinden işlerini halledebiliyorlar.

Sistemin kendi içinde bir de ödül sistemi bulunmakta. Kripto piyasasının gidişatı üzerine doğru tahminlerde bulunanlar sistem tarafından ödüllendiriliyor. Bu da sistemde bulunan tahminlerin çok daha doğru olması anlamına gelmekte. Sistem, tüm bu işlemlerin gerçekleştirilme aşamasının son derece güvenli olarak yapılmasını sağlamakta.

HedgeTrade (HEDG) Nasıl Çalışıyor?

HedgeTrade (HEDG) üzerinde paylaşılan tahminlere ulaşmak için kullanıcılar sistemin kendi kripto para birimi ile ödeme yaparlar. Bununla birlikte kullanıcıların yaptıkları tahminler eğer doğru bir sonuç verirse tahmini yapan kullanıcılar da ödüllendirilirler. Eğer yapılan tahminler yanlış olursa tahmin için ödeme yapmış olan kullanıcıya ödediği para geri verilir. Bu bağlamda herhangi bir yanlış tahmin alan kişinin zarar etmesi söz konusu olmayacaktır. Tahminleri satın alan kullanıcılar bu tahminlere göre hareket ederek kazançlarını çok yüksek miktarlarda katlayabilirler. Zaten platformun temel amacı ise sisteme üye olanlara çok kazanç sağlarken diğer taraftan da risklerden uzak durmalarını sağlamak.

Kullanıcılar tahminlerini doğru yaptıkları taktirde kendi tahminlerini satın alan kişiler üzerinden de para kazanırlarken aynı zamanda yapılan tahminlerin de daha sağlıklı ve daha doğru olmasını da sağlamaktalar. Tahmin satın alanlar da güvenilir tahminler aldıklarının bilincinde olarak daha çok kazanabilirler. Yani sistem her yönüyle tamamen daha çok kazandırmak için ayarlanmış bir sistemdir.

HedgeTrade (HEDG) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

HedgeTrade'in kendi tokeni olan HEDG, Cointiger ve STEX gibi borsalardan satın alınabilir. Şu anda sadece bu iki borsa üzerinde işlem yapılan token daha çok kendi sitesi üzerinden yapılan tahmin işlemlerinin alım ve satımlarında kullanılmakta. Ancak sistemin daha fazla insan tarafından bilinir hale gelmesi HEDG tokeninin de daha fazla kişi tarafından kullanılması ve başka diğer borsalarda da işlem görmesinin önünü açacaktır. Sistem temel olarak gayet mantıklı bir şekilde çalışsa da günümüzde hala pek çok insan kripto tahminlerini kendisi yapmak ve başkalarına bu konuda güvenmek istememekte.

1- https://kointimes.net/mark-yusko-bitcoin-ne-zaman-satilir/

2- https://kointimes.net/bitcoinin-dususe-gecmesinin-3-sebebi/

3- https://kointimes.net/neden-bitcoin-almaliyiz/

4- https://kointimes.net/bitcoin-inis-ve-cikislari/

5- https://kointimes.net/bitcoinin-avantajlari-ve-dezavantajlari/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.