Hangi Gösterge Bitcoin Fiyatının Önümüzdeki Potansiyel Düşüşünü Öngörüyor

Hangi Gösterge Bitcoin Fiyatının Önümüzdeki Potansiyel Düşüşünü Öngörüyor

Bitcoin fiyatı son günlerde büyük bir düşüş yaşıyor. Hangi on chain göstergesi bitcoin fiyatının düşeceğini öngörüyor. Bitcoin fiyatı ne olur, bitcoin düşecek mi?

Bitcoin ve kripto piyasası, token fiyatlarındaki değişikliklerle her zaman sallanıyor. Fiyatlardaki ileri geri hareket, varlıkların spekülatif yapısını kolaylaştıran ayırt edici faktör olmaya devam etmektedir.

Bazı durumlarda, özellikle boğalar sahadayken, hareket yatırımcılar için olumlu olabilir. Ancak, ayıların oyunda olduğu yerlerde, çoğu masa, para ve para kaybı nedeniyle ters çevrilir.

2022'nin ilk yarısı kripto pazarında aşırı bir kış getirdi. Algoritmik stabilcoin Terra ve yerel tokeni LUNA'nın çöküşüyle ​​durum daha da yoğunlaştı.

Neredeyse tüm dijital varlıklar için milyarlarca dolara ulaşan fon kayıpları yaşandı. Bitcoin ve diğer kripto jetonları, güney rotasını gezerken hareketlerini takip etmiyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, yılın ikinci yarısına girmek, önde gelen kripto para birimi için yeni bir aşama yarattı. BTC fiyatı Temmuz ayında ve hatta Ağustos ayının başında değer kazanmaya başladı. Ancak son fiyat artışı, ayılar kripto pazarını tekrar ele geçirdiği için kısa ömürlü oldu.

Geçen hafta, kripto piyasası çoğu coin fiyatlarının daha fazla çöküşüne tanık oldu. Günler ilerledikçe formasyon derinleşmeye devam ettiği için düşüş trendi oldukça dramatik oldu.

Bu, değer yaklaşık 1 trilyon dolara düştüğü için kümülatif piyasa değerinde büyük bir düşüşe yol açtı. Fiyatların şaşırtıcı hareketi, tek bir günde piyasa değerinde 50 milyar dolarlık bir düşüşe neden oldu.

Bitcoin MVR Üçlü Şerit Göstergesi

Bitcoin için, bir gösterge gelecekte fiyatta potansiyel bir düşüş öngördüğü için hikaye daha yıkıcı hale geliyor. Gösterge, 3 hareketli ortalamadan (MA) oluşan Bitcoin MVR Üçlü Şerittir. Bunlar 10 günlük, 15 günlük ve 20 günlük hareketli ortalamalardır. Bazı farklı dönemler için ortalama BTC fiyatını ölçmek için kullanılır.

Bu Gösterge Bitcoin Fiyatının Potansiyel Düşüşünü Öngörüyor
Kaynak: CryptoQuant

Bir CryptoQuant analisti, gösterge ve BTC fiyatı için potansiyel sonucu hakkında fikir verdi. Analiste göre, gösterge Bitcoin'in düşüşünü önceden haber veren sinyaller veriyor. Analist, bu yıl BTC'nin zayıflığını ve satışını gösteren beş tam teşekküllü sinyal olduğunu belirtti. Yıl, ortalama %30 civarında bir BTC satışına tanık oldu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.