Fidelity’den Yeni Bitcoin Saklama Hizmeti

Fidelity’den Yeni Bitcoin Saklama Hizmeti

2,5 trilyon dolarlık bir parayı yöneten dünyanın önde gelen varlık yönetim şirketi Fidelity, Bitcoin saklama hizmeti olarak adlandırdığı yeni hizmetini duyurdu. Bu hale ile birlikte kurumsal paraların kripto paralara katılması konusunda da önemli bir engel aşılmış olacak.

Dün akşam şirket tarafından yayınlanan resmî açıklamada Fidelity Digital Assets’in şu an için sadece bir grup müşteri ile faaliyete geçtiği belirtildi. Ocak ayında şirket tarafından yapılan açıklamada Mart ayı içerisinde bu hizmetin başlayacağı söylenmişti. Bu hizmet şu anda kurumsal yatırımcılara sunulan bir hizmet. Dün yapılan açıklamada “Bir grup müşteri ile faaliyetlere başladık ve yavaş bir şekilde genişlemeye devam edeceğiz” denildi.  Bununla birlikte şirketin şu anda emekli ve bağış fonları, aile ofisleri ve serbest yatırım fonları üzerin de odaklandığı belirtildi.

Bitcoin Saklama Hizmeti Bitcoin Saklama Hizmeti

Kurumsal Para Kripto Paralara Katılabilecek

Yeni Bitcoin saklama hizmeti ile kurumsal paranın kripto paraya katılmasının önündeki engel kalkıyor. Şirketin regüle edilmiş yani bazı kurumlar tarafından denetleniyor olması bir bakıma regülatörlerin kripto paraya bakış açılarını da değiştirecek. Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead geçen Ekim ayı içerinde Fidelity ile ilgili yaptığı bir açıklamada beş yıl sonra geriye dönüp bakıldığında bu işlerin sektöre inanılmaz büyük sermayeler getiren işler olduğunun daha iyi anlaşılacağını söyledi.

Fidelity’nin bu hizmeti kripto para anlayışını değiştirebilecek önemli adımlardan bir tanesi olarak adlandırılıyor. Zira bu hareketi takip eden başka şirketlerin de ortaya çıkması kısa bir süre içinde kripto para ve kurumsal paraların arasında duvarların da yıkılmasına sebep olacak. Fidelity ilerleyen günlerde bu hizmeti alan müşterilerinin sayısını da kademeli olarak arttırmayı planlıyor. Bununla birlikte şirketin regüle edilmiş bir şirket olması yatırımcıların gözünde de saygınlığını ve güvenirliğini arttırıyor.

Ülkemizin en gözde kripto paraları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.