Ekonomist Alex Krüger, "Bankaların Bitcoin'i Rezerv Varlığı Olarak Tutacağını Tahmin Ediyor"

Ekonomist Alex Krüger, "Bankaların Bitcoin'i Rezerv Varlığı Olarak Tutacağını Tahmin Ediyor"

Kripto para analisti olan Alex Krüger,  dünyadaki büyük merkez bankalarının BTC'yi rezerv olarak tutacaklarını söyledi.

"Fikrimi değiştirdim. Büyük merkez bankaları sonunda Bitcoin'i rezerv varlık olarak tutacak. Merkez bankasının altın talebi son on yılda yılda ortalama 23,4 milyar dolar oldu. "

Krüger'in hazırlamış olduğu grafiğe baktığımızda merkez bankalarının altın talepleri 2010 yılında 3,1 milyar $, 2020 yılında ise 16, 7 milyar $ düşmeden hemen önce  2012 senesinde 30,5 milyar $ yükselmişti.  Krüger merkez bankalarının gevşek para politikalarının değerli metallerden daha yüksek olduğunu da vurgulamıştır.

"Merkez bankacıları, likidite enjekte etmenin ve reel oranları negatife çevirmenin altın fiyatını yükselttiğini öğrendiğiniz makro sınıfı almamış olmalılar."

Merkez bankalarının altın taleplerine net bir şekilde hakim olan analist Krüger, bu altın taleplerinin rakamlarını merkez bankalarının BTC'ye olası bir talebini göstermekte kullanmaktadır.

"Beş yıl sonra, merkez bankalarının Bitcoin talebinin altın taleplerinin% 5'ini oluşturduğunu varsayalım. Bu, 1,2 milyar dolarlık ek Bitcoin satın alma baskısı oluşturacaktır. 1,2 milyar dolar kulağa pek gelmeyebilir. Örneğin, gri tonlama yalnızca Aralık 2020'de yaklaşık 1,6 milyar ABD doları ekledi. "

Krüger, 1,2 milyar $ yalnızca başlangıç olduğunu ve ilk kez bir merkez bankasının Bitcoin'i rezerv varlık  almasından sonra bu sayının da artacağını beklediğini söylemiştir.

"Bitcoin'in azalan arzına karşı% 'in zaman içinde artacağı ve altının arzı zaman içinde oldukça sabit olduğu varsayılabilir. İlk büyük merkez bankası devreye girdiğinde, hem sinyal verme nedenleriyle hem de spekülatörler akışları önden çalıştırmaya çalıştıkları için fiyat keskin bir şekilde yükselmelidir. "

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.