Deutsche Bank: Bitcoin Nakit Para Yerini Almayacak

Deutsche Bank: Bitcoin Nakit Para Yerini Almayacak

Alman bankası Deutsche Bank tarafından yapılan Bitcoin ve BTC piyasası araştırmasına göre, BTC’nin nakit para yerine geçmeyeceği ortaya kondu. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde piyasanın büyümeye devam edeceğini gösteren araştırma, ilginç sonuçlara imza attı.

Nakit Paralar Yok Olmayacak

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde nakit paraların yok olmayacağını ortaya koyan araştırma aynı zamanda nakit paraya karşı Bitcoin piyasasının mağlup duruma düşmeyeceğini de gösterdi. Yapılan anket ve araştırmalara göre kripto para birimlerinin dijital ödeme açısından önümüzdeki 10 yıl içerisinde hafif hız ile büyümeye devam edeceğini ortaya koydu.

Dinozor olarak ifade edilen nakit paralar, ilerleyen yıllar içerisinde daha az bir kullanıma sahip olacak. Özellikle ABD vatandaşları tarafından nakit kullanımının daha yoğun olduğunu ortaya koyan araştırmada, araştırmaya dahil olan kullanıcıların yüzde 33’ünün favori yöntemi olarak nakit parayı seçtiğini gösterdi.

3 bin 600 Kişi Katıldı

Araştırmaya katılan yüzde 69’luk kesim ise nakit paranın daima “tercih edilebilecek” bir ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğini belirtti. Araştırmanın sonucunda nakit paraların önümüzdeki ilk beş yıl içerisinde yoğun bir şekilde kullanılacağını fakat beş yıldan sonra kullanım oranının düşeceğini gösterdi. Kağıt ve madeni paradaki köklü değişimlerin 2030 yılından sonra gerçekleşebileceği ifade edildi. Araştırmaya 3 bin 600 kişinin katıldığı, bu kişilerin yoğunluklu olarak ABD’de bulunduğunu ve 3 bin 600 kişiden alınan cevaplar doğrultusunda bir veri analizinin yapıldığı da belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.