Cüzdanda Unutulan Bitcoin Transfer Edildi

Cüzdanda Unutulan Bitcoin Transfer Edildi

Bitcoin’in tavan yaptığı ve birçok kişinin milyoner olmasına sebep olan bu hareketin üzerinden çok da uzun bir süre geçmedi. Ancak o tarihten sonra Bitcoin inanılmaz bir şekilde düştü. O zamanlarda milyoner olanlar ise uyanık davranıp Bitcoinlerini bozduranlar oldu. Dün ise uzun zamandır cüzdanda bekleyen ve muhtemelen cüzdanda unutulan Bitcoin transfer edildi.

Edinilen bilgiye göre 2010 yılından beri hiç işlem görmemiş ve içerisinde 50 BTC bulunan bir cüzdandan beş farklı adrese ve her birine 10 BTC olmak üzere işlem yapıldı. İşin enteresan olan tarafı ise 2010 yılından gelen bir cüzdandan bu işlemin gerçekleştirilmiş olması. Bu cüzdan üzerinde ise 9 yıldır hiçbir hareket gözlemlenmemiş olması olayı daha da enteresan bir hale sokuuyor.

Bitcoin Teknik Analizi – Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

En Son Hareket 9 Yıl Önce

Cüzdanda unutulan Bitcoin 50 BTC değerinde ve madencilikle kazanıldığı düşünülüyor. Cüzdanda görülen en son hareket ise 29 Kasım 2010. 50 Bitcoin bugünkü değeri üzerinden yaklaşık olarak 200 Bin dolar civarında bir para ediyor. Bu BTC’ler cüzdana girdiği gün ise sadece 14 dolar değerindeydi.

Aradan bu kadar yıl geçtikten sonra bu transferin yapılmasının nedeni merak konusu. Cüzdanda unutulan Bitcoin gerçekten unutuldu mu yoksa bu bilinçli bir bekleme miydi sorusuna bunun bir unutulma olduğu cevabı verilebilir. Çünkü eğer unutulmamış olsaydı Bitcoin’in rekor yaptığı günlerde transfer edilirdi. Aynı şekilde bu ay içerisinde başka bir cüzdan da büyük ölçekli hareketleri sonucunda dikkat çekmişti. Bu cüzdan ise 2014 yılından bu yana 113.000 Bitcoin biriktirmeye başlamıştı. Aynı şekilde 2017 yılı boyunca da alımlarına devam ediyordu. En son ise geçtiğimiz Şubat ayının sonlarında 60 Bin BTC tutarında bir transfer yapılıp cüzdanda ki bütün paralar çekilmişti.

SEC Başkanının Ethereum hakkında yaptığı açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Blockchain.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.