CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju: Bitcoin Fiyatı Döngüsel Dipte!, Yükseliş Geliyor mu?

CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju: Bitcoin Fiyatı Döngüsel Dipte!, Yükseliş Geliyor mu?

Twitter'da yakın zamanda yapılan bir güncellemede, zincir üstü içgörü platformu CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, bir istatistiğin Bitcoin fiyatının "döngüsel dibinin" sonuna yaklaştığını gösterdiğini belirtti.

Harcanmamış işlem çıktısı yaş sınırları (UTXO), CryptoQuant'a göre "belirli bir yaş aralığında en son taşınan tüm aktif tedariklerin bir grubudur" ve sahiplerinin uzun ve kısa vadeli ticaret davranışlarını izlerler. Bu istatistiğe dayanarak, CEO şu sonuca vardı:

Ki Genç Ju

@ki_young_ju

$BTC döngüsel tabana yaklaşıyor. Artık 6 aylıktan eski UTXO'lar, gerçekleşen üst sınırın %62'sini alıyor. 2020 Mart büyük satışında bu gösterge de %62'ye ulaştı. Canlı Grafik 

“BTC bir döngü tabanına yakın. Artık altı aydan eski UTXO'lar, gerçekleşen üst sınırın %62'sini alıyor. Mart 2020'deki büyük satışta bu gösterge de %62'ye ulaştı.”

CryptoQuant CEO'su ayrıca, 2020'de Bitcoin satın alan kurumların BTC yığınlarını büyük ölçüde hareketsiz tuttuğunu kaydetti. Bu, onu satmaya karar vermedikleri anlamına gelir. Şu tweeti attı:

Ki Genç Ju

@ki_young_ju

2020 sınıfı kurumlar henüz BTC satmadı. Çoğu durumda, Aralık 2020'de büyük olasılıkla kurumsal satın alımlar için Coinbase'den akan (veli) cüzdanlarda aynı miktarda BTC bulunuyor. Bunların giriş fiyatı 23 bin dolar. 

“Çoğu durumda, aynı miktarda BTC, büyük olasılıkla kurumsal satın almalar için Aralık 2020'de Coinbase'den dökülen (veli) cüzdanında hala bulunuyor. Giriş seviyesi fiyatları 23.000 dolar.”

Ju, Bitcoin'in bir birikim aşamasında olduğunun “oldukça açık” olduğunu söylemeye devam etti. Şöyle devam etti:

"2021 boğa koşusunu sürdüren kurumlar da bu 25.000-30.000 dolar aralığında satın aldı."

CEO ayrıca yakın zamanda perakende yatırımcıların kripto pazarından çıktığını ve kurumsal yatırımcıların kralın madeni parasını toplamaya devam ettiğini belirtti. Bu, zayıf ellerin şu anda büyük cüzdanları olan güçlü ellere satış yaptığı anlamına geliyor. Bu nedenle CryptoBenelux okuyucuları için önemli bir ipucu şudur: Sabırlı olun ve güçlü ellere satış yapmayın!

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.