Coinbase Elinde 1 Milyon Bitcoin Tutuyor

Coinbase Elinde 1 Milyon Bitcoin Tutuyor

ABD'deki en büyük kripto borsası olan Coinbase’in en fazla Bitcoin'e sahip olduğu bildiriliyor. Yakın tarihli bir rapora göre, diğer borsaların üzerinde önemli bir lider olan borsa toplam 966k BTC'ye sahip. BitMEX ve Bitstamp, sırasıyla 265K ve 229K ile ilk üçü tamamlıyor.

Coinbase En Çok Bitcoin Depoluyor

ABD merkezli en büyük kripto para birimi borsası Coinbase, Bitcoin depolamasıyla ilgili merak uyandıran istatistiklerde tek başına duruyor. 2012 yılında kurulan borsanın yıllar içinde 966k BTC üzerinde para biriktirdiği görülmektedir. Şu anda Bitcoin’in fiyatı 7.250 dolar civarında iken bu tutar 7 Milyar Dolar’ın üzerinde bir değerdir.

BitMEX bu borsaya en yakınıdır ve 2 milyar dolardan biraz daha az olan 265k bitcoini depolar. Bitstamp üçüncü sıraya sahip ancak 229.49k bitcoin'e ek olarak 26.92k ETH ve 861.83 USDT tutarına da sahip. Bu, Bitstamp'ta depolanan USD cinsinden toplam tutarın, bu yazının yazıldığı sırada 1,66 Milyar Dolar civarında olduğu anlamına gelir.

Listede daha sonra, Bitfinex (1.48 $ B), Kraken (1.33 $ B), Bittrex (1.07 B $), Coincheck (256 $ M), Poloniex (166 $ M) geliyor.

Yakın zamanda bildirildiğine göre kullanıcılar artık büyük miktarda Ethereum'u borsalarda tutmuyorlar ve Poloniex bu konuda en önemli düşüşe sahip gibi görünüyor.

İşlem Hacimleri

İşlem hacmi kripto para birimi borsalarında devam ettiği sürece, aynı uygulamadan verilen rakamlar biraz farklıdır. Bitcoin Margin Trading Exchange, BitMEX, şu anda toplam günlük işlem hacminin 2 Milyar doları aştığı için ilk sırada yer alıyor.

Coinbase Elinde 1 Milyon Bitcoin Tutuyor Coinbase Elinde 1 Milyon Bitcoin Tutuyor

Futures sözleşmelerinin alım satıma izin veren borsalarda yaygın olarak kullanıldığı bildiriliyor. Binance, ikinci sıraya yerleştiren yaklaşık 842 milyon dolarlık işlem hacmine sahip ve Huobi Global 644 milyon dolar ile üçüncü sırada. Vadeli İşlem alım satımı sağlamayan en yüksek borsa, 607 milyon ABD Doları olan BitMart ve ardından 601 milyon ABD Doları olan OKEx geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.