Coca Cola Otomatlar İçin Kripto Para Seçeneği Sunacak

Coca Cola Otomatlar İçin Kripto Para Seçeneği Sunacak

Coca Cola Bitcoin tomatı için Amatil, dev şişeleme şirketi ile işbirliği yaptı Centrapay entegre ederek Coca Cola otomatlarını Bitcoin ile işler hale getirmeyi planlıyorlar.

Coca Cola Bitcoin tomatı için Amatil, dev şişeleme şirketi ile işbirliği yaptı Centrapay entegre ederek Coca Cola otomatlarını Bitcoin ile işler hale getirmeyi planlıyorlar. Ancak, sadece Avustralya ve Yeni Zelanda'da ki Otomatlardan yapılan alışverişlerde Bitcoin ile ödeme geçerli olacak. Bu, 2.000'den fazla akıllı otomatın artık kripto para birimini kabul ettiği anlamına geliyor.

Bitcoin ödeme işlemlerini yürüten makineler, Coca Cola ürünlerinin bölgesel bir şişeleyicisi ve dağıtıcısı olan Coca Cola otomat Amatil'e aittir. İşlemler, şu anda yaklaşık 250.000 kullanıcısı olan Yeni Zelanda merkezli Centrapay ve Sylo Smart Wallet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tüketiciler Sylo uygulamasını akıllı telefonlarına indirebilir, cüzdanlarına bitcoin ekleyebilir ve Amatil ürünlerini satın almak için bir QR kodu tarayabilir.

Sylo kurucu ortağı ve işletme müdürü Dorian Johannink, dijital cüzdanın genellikle Hong Kong borsası KuCoin'de listelenen kendi SYLO'su gibi bitcoin ve ERC20 uyumlu jetonları içeren kripto para birimlerini saklayabileceğini, gönderebileceğini ve alabileceğini söylemiştir. "İlk başlarda sadece Bitcoin ile ödemeler alınacaktır ama ilerleyen zamanlarda diğer ERC20 jetonları da geçerli olabilir" açıklamasına karşılık ar-ge çalışmalarının bu konuyla ilgili olarak sürdüğünü anlatıyor olmalı.

Coca Cola Otomat İşlevi

Bitcoin ile bir kola satın almak oldukça işlevsel olabilir, özellikle plaza ortamlarında bu otomatların sıklıkla kullandığını biliyoruz ve kesinlikle bu sektörün gelişeceğine dair inancımız tam. Sonuçta kripto paralar ile de artık azımsanmayacak işlem yapılıyor ve dünya nüfusunun yarıdan fazlası bir cüzdana sahip.

Avustralya ve Yeni Zelanda'da başarılı bir şekilde çalışan otomatların bir sonraki hedefinin ise Amerika Birleşik Devletleri olacağı Centrapay CEO'su Jerome Faury tarafından bildirildi.

Coca Cola otomat girişimi ilerleyen zamanlarda diğer alanlar içinde bir ilham kaynağı olabilir, zaten bu otomatlar dışında altın, saat ve benzeri eşyaların satın alımı Bitcoin ile gerçekleşebiliyordu ancak bu işi tabiri caizse biraz daha basitleştirdi diyebiliriz.

Bu içeriğimizde Coca Cola'nın yenilikçi girişimi olan Bitcoin otomatlarından bahsettik. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu girişim ilerleyen zamanlarda artarak devam edecektir. Umarım ülkemizde de böyle yenilikçi girişimleri görmek için çok beklemeyiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.