Çinli Yatırımcı Anketi Sonuçlandı: Yatırımcılar Hangi Seviyelerde Bitcoin Alacak

Çinli Yatırımcı Anketi Sonuçlandı: Yatırımcılar Hangi Seviyelerde Bitcoin Alacak

WuBlockchain'in açıkladığı anketin sonuçlarına göre, Çinli kripto para yatırımcıları  18.000 $, 15.000 $ ve 10.000 dolar fiyat seviyelerinde bitcoin alınabileceğinin altı çizildi.

Yapılan oylamaya 2.200'den fazla kişi katıldı ve seçmenlerin %8'i Bitcoin'in 18.000 dolara ulaşacağına ve Ethereum'un ise 1.000 dolara düşeceğine inanıyor. Dikkat geçen diğer bir sonuç ise ankete katılan çoğunluk, 15.000  düşmesi halinde bitcoin alabileceğini ifade etti.

Yatırımcıların en büyük payı, BTC'nin 10.000 dolara ve ETH'nin 500 dolara düşmesine beklemektedir. Anket, belirli bir bölgedeki kripto yatırımcılarının yalnızca sektörel bir bölümünü yansıtırken, bunu farklı bölgelerden perakende yatırımcılar arasındaki duyarlılık hakkında temsili bilgi olarak kullanabiliriz.

Verilerin gösterdiği gibi, çoğu yatırımcı, mevcut fiyatlarla Bitcoin veya Ethereum için henüz hazır değil ve her iki para biriminin daha da düşeceğine inanıyor, bu da birkaç kripto para piyasası analistinin ve yatırımcısının tahminleriyle bağlantılı.

Varlıklar düşerken yatırımcılar gerçekte nasıl davranır? İstatistiksel olarak, bazı özel yatırımcıların düşüşü satın alma arzusu, varlıklar gerçekte yukarıda belirtilen değerlere ve fiyatlara ulaştığında ortadan kalkar.

Böyle bir eğilim, bir varlığın olumsuz fiyat performansı ile yatırımcıların korkması ve bir tersine dönüş görene kadar herhangi bir girişten kaçınması gerçeğine bağlıdır .

Çeşitli zincir ve piyasa göstergeleri, Bitcoin'in aşırı derecede satıldığını ve şu anda tüccarların ve madencilerin karlılığı, gerçekleşmemiş kayıplar ve diğer ölçümler açısından tüm zamanların en düşük seviyelerinde oturduğunu gösteriyor.

 

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.