Çin’de Madencilik Tesisleri Kapatılmaya Devam Ediyor!

Çin’de Madencilik Tesisleri Kapatılmaya Devam Ediyor!

Çin hükümeti, Twitter’da paylaşılan birtakım görüntülere göre Bitcoin madencilik tesislerini birer birer kapatıyor. Geçtiğimiz günlerde enerji politikaları kapsamında söz konusu BTC madencilik tesislerinin kapatılacağı duyurulmuştu. Bugünlerde ise enerji olmadığı gerçekçe gösterilerek madencilik tesisleri kapatılmaya başlandı.

Dün ise Çin’in Sichuan kentinde 26 madencilik işletmesinin daha enerjilerinin kesileceği kararlaştırılmıştı. Çin hükümetinin yasaklama emriyle, şimdiden birçok havuz şalter indirmiş durumda. Twitter’da yayınlanan görüntülere göre ise madencilik şirketlerinin pek çoğu işletmelerini kapatıyor.

MicroStrategy: Faydalı Bir Karar Olabilir…

Çin hükümetinin baskıları sonucunda pek çok Bitcoin (BTC) madencilik tesisi kapatılıyor. Çin’in bu yaptırımları karşısında bir açıklamada bulunan MicroStrategy kurucu ortağı Micheal Saylor, söz konusu yaptırımların, uzun vadede fayda sağlayacağını dile getirdi. Bitcoin savunucusu olarak da bilinen bir iş adamı olan Saylor, bu yaptırımların “merkeziyetsizliğin” önünü açacağını öngörmekte.

Saylor, bu düşüncesini ise şu sözlerle dile getirdi: “Şu anda Bitcoin’in hareketlerindeki baskın güç, Mayıs ayında Çin’de başlayan madencilik ve ticaret üzerindeki baskıdır. Bu durum, Çin sermayesinin ve madenciliğinin Bitcoin ağından zorla ve acele şekilde çıkışını sağladı. Çin hükümeti için bir trajedi ve uzun vadede dünyanın geri kalanı için bir fayda olabilir.” Pek çok uzmana göre ise bu durum madencilik faaliyetlerinin tekelleşmesini engellemede fayda sağlayabilir. Merkeziyesizlik de bu şekilde arttırılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.