Bu İki Gösterge Bitcoin'in Dipte Olduğunu Gösteriyor, İşte Detaylar

Bu İki Gösterge Bitcoin'in Dipte Olduğunu Gösteriyor, İşte Detaylar

Fidelity Jurrien Timmer'ın Küresel Makro Direktörü tarafından Twitter hesabında paylaşılan verilere göre, iki teknik ve piyasa göstergesine göre bitcoin dibe ulaştı.

Timmer tarafından kullanılan ilk araç, Bitcoin'in Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana hareket ettiği azalan kanaldır. Kanalın alt sınırının ilk testi, Bitcoin 31.000 dolara ulaştığında Ocak ayında gerçekleşti.

Bitcoin desteği 22.000 $ civarında tuttu ve teknik açıdan orta vadeli bir sıçramayı mümkün kıldı. Ne yazık ki dijital altın, kanalın alt aralığına en son yaklaştığında formasyonun üst sınırına ulaşamadı.

Analist tarafından kullanılan ikinci araç, esasen Elliott Dalga Teorisi olan ABC dalga sayısıdır. Teori, piyasanın belirli dalgalı modellerde hareket ettiğini öne sürüyor. Ne yazık ki, geriye dönük test sonuçları, teorinin Bitcoin veya diğer dijital varlıklar üzerinde çalışmadığını gösteriyor.

Analist, yükselişli Bitcoin sahipleri için bunun "soğuk bir rahatlık" olduğunu belirtti ve şu anda Fed'in şahinliği, "şaşırtıcı derecede" yüksek enflasyon verileri ve finansal piyasalarda büyük bir satış göz önüne alındığında makroekonominin "daha kötü olamayacağını" belirtti. .

13 Haziran, Terra ile ilgili piyasa çöküşünden sonra kripto için en kötü günlerden biri oldu. Bitcoin  24 saatten kısa bir sürede değerinin %20'sinden fazlasını kaybetti ve piyasanın yıl boyunca görmediği fiyatlara ulaştı.

Altcoin piyasası da , borç verme ve borçlanma piyasasındaki büyük hacimli tasfiyelerin ardından Ethereum bir noktada 950 dolara düştüğü için ölümcül bir darbe aldı . Bildirildiğine göre, kripto piyasası son 48 saat içinde 2 milyar dolardan fazla tasfiyeyle karşı karşıya kaldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.