Bloomberg Raporuna Göre BTC 2021’de 50 Bin Dolar Olabilir!

Bloomberg Raporuna Göre BTC 2021’de 50 Bin Dolar Olabilir!

Bloomberg Aralık Ayı Kripto Para Raporu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Mike McGlone’nin 2021 yılı için hazırlamış olduğu bu raporda oldukça ilgi çekici bilgiler yer alıyor. Raporda 2021 yılı hakkında bazı öngörüler paylaşılırken, BTC hakkında da 50 bin dolar seviyesine geleceğine dair iddialara yer verildi.

Hazırlanan bu raporda Bitcoin için taban rakamın 10.000 dolar belirlendiği belirtiliyor. Kripto para biriminin en lideri konumunda olan Bitcoin’in ise yıl içerisinde 50.000 dolar seviyesine ulaşacağının tahmin edildiği bildirildi. 2020 yılında altyapısının oluştuğunu ifade eden rapor, bu yıl içerisinde BTC’de boğa piyasasının yaşandığını ifade ediyor.

2020 Yılında Zemin Oluşturuldu!

Raporda yer alan düşüncelerde, 2020 yılının Bitcoin akımının evrim anahtarı olacağı görüşü paylaşıldı. Buna göre vadeli işlemlerde yapılan açık faizler, kurumsal hazinelerin tahsisleri, borsada işlem gören ürünler ve varlıklı kişilerin pazara yapmış olduğu güçlü girişlerin BTC’nin zeminini giderek sağlamlaştırabilecektir.

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL

BTC Fiyatında Neler Bekleniyor?

Geçmiş dönemlerde BTC 2016 yılında önemli bir düşüş yaşamıştı. 2017 yılında ise bu düşüşü unutturarak önemli bir yükselişe geçmişti. Geçmişten günümüze yaşanan gelişmeler ise BTC hakkında yapılan iddialarının gerçek olabilme ihtimalini de kuvvetlendiriyor. Raporda;

  • 500000 dolar seviyesinin bir direnç noktası olduğu ifade ediliyor. Bunun yerine Bitcoin arzının yaklaşık %50 oranında düşüşü ile 1 trilyonluk piyasa değeri ile Aralık ayında 350 bin dolar hedefine ulaşılabileceği notu yer alıyor.
  • Rapora göre Bitcoin’in 1 trilyon arz değerine ulaşmasının çok zaman gerektiği görüşü de belirtilmiş. Talep, faiz ve benimseme durumları göz önünde bulundurulacağı için arzın bu durum karşısında azalacağı ifade edilmiş.

Altın ve Bitcoin’in Durumu Ne Olabilir?

Sağlam boğa piyasasının iki ürünü olarak altın ve bitcoin gösteriliyor. Dünya para birimleri arasında yer alan pek çok para, negatif oranlar ve niceliksel gelişmelere bağlı olarak azalabiliyor. Ancak altın ve Bitcoin’in daha sağlam temeller üzerine olduğu biliniyor. Tüm para birimlerinin sağlam bir ölçüsü olan altın, yükselmeye devam etmelidir. Bitcoin ise bu para birimi ölçüsünün dijital bir rakibi konumundadır. 2020 yılında arzın neredeyse %50 düşmesi, Bitcoin’in fiyatının daha da artmasına neden olabilir. 2021 yılında da bu arzın giderek azalabileceği ve bu iki para biriminin giderek artacağı düşüncesinin üzerinde duruluyor. Kripto para madenciliğinin de önümüzdeki sene %2’nin altına düşeceği göz önünde bulundurulursa, bu sene BTC’nin elinde tutulmasının yarar sağlayacağını söylemek gerekiyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.