Bitwise Raporu: Nisan Ayından Bu Yana Bitcoin Gerçek Fiyatından Sapmış Durumda

Bitwise Raporu: Nisan Ayından Bu Yana Bitcoin Gerçek Fiyatından Sapmış Durumda

13.800 doların üzerinde zirveye çıktıktan sonra, Bitcoin aşağı doğru bir spirale yakalandı. Haziran ayında ortaya çıkan flama, lider kripto para biriminin fiyatını dört haneli rakamlara çekti. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [SEC], özellikle Bitcoin ETF uygulamaları ışığında, kripto para birimi piyasasını yakından takip ediyor. Son olarak bir aydan daha kısa bir sürede gerçekleşecek olan iki başvuru yapıldı. Bunlar Bitwise Asset Management ve NYSE Arca tarafından yapılan başvurular.

SEC'in endişelerini gidermek için Bitwise, son sürümlerinde Bitcoin pazarının etkinliği hakkındaki raporunu revize etti. Raporda dikkt edilmesi gerekenleri, spot piyasaya karşı vadeli işlemler ve Bitwise'a göre düşüşe uğrayan Bitcoin'in genel fiyat sapması ele alındı.

Bitwise, Mart ayında, ilk raporlarında Bitcoin'in fiyatını, kendi hesaplarında CoinGecko ve Messari Crypto tarafından kabul edilen bir ölçüm olan on “gerçek borsa” üzerindeki fiyat listesine göre sınıflandırdı. Bitcoin'in “gerçek fiyatını” belirten Bitwise, “gerçek pazarın oldukça etkili olduğunu” belirtti.

Bitwise Raporu: Nisan Ayından Bu Yana Bitcoin Gerçek Fiyatından Sapmış Durumda Bitwise Raporu: Nisan Ayından Bu Yana Bitcoin Gerçek Fiyatından Sapmış Durumda

Perspektif açıdan, Bitcoin pazarının şimdi olduğu kadar verimli olmadığını görebiliyoruz. Aralık 2017'de, fiyat 20.000 $ 'a yaklaştığında, fiyat sapması yüzde 0,8'in üzerindeydi ve bu sadece ilk 10 gerçek borsa arasındaydı. Ancak bu sapma o zamandan beri azaldı ve 2018'in tamamındaki fiyat sapması 0,2'den azdı.

Sapma, bir dereceye kadar, pazardaki oynaklığı izliyor. Nisan ayında, Bitcoin fiyatı 6.000 $ 'a yükseldi ve boğa rallisine yol açan “Golden Cross”a girdi. Bu nedenle, Nisan ayındaki fiyat sapmasının artmış olması sürpriz değil. Ancak o zamandan bu yana, sapma azalmakta.

Sapma yüzde 0,1 olarak belirlenirken, Temmuz ve Ağustos arasındaki fark sırasıyla 0,06 ve 0,05 olarak görüldü. Bu fiyat istikrarı ve piyasadaki oynaklığın azalmasının da bir kanıtıydı.

Bitwise Raporu: Nisan Ayından Bu Yana Bitcoin Gerçek Fiyatından Sapmış Durumda Bitwise Raporu: Nisan Ayından Bu Yana Bitcoin Gerçek Fiyatından Sapmış Durumda

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.