Bitcoin'in 9000 Dolardan Düşmesi BitMEX Üzerinde Kayıplara Yol Açtı

Bitcoin'in 9000 Dolardan Düşmesi BitMEX Üzerinde Kayıplara Yol Açtı

Son 9.000 dolarlık seviyeden geri çekilmesiyle birlikte Bitcoin, piyasanın kararsız doğasını hatırlattı. Ayın başından itibaren fiyat artışını pekiştirip 9.000 ila 9.200 dolar aralığında sıçradıktan sonra fiyatın düşmesi BitMEX 'de zararları da beraberinde getirdi.

7 Martta sadece 3 saat içinde fiyat düşüşü Bitcoin'i 9,100 dolardan 8,900 dolara geriletti. Ayılar işini henüz tamamladı ve fiyat birkaç saat içinde 200 doların üzerinde değer kaybetti.

Vadeli İşlemler Kayıpla Sonuçlandı

Piyasa eğrilerinden elde edilen verilere göre, fiyat düşüşünün şiddeti ve hızı, BitMEX'te işlem gören Bitcoin / Dolar işlemlerinin bir anda kayıpla sonuçlanmasına sebep oldu. Birincisi, 7 Martta saat 16:00-19:00 arasında 7,6 milyon dolar, ikincisi 6 milyon dolar (sırasıyla 2 milyon dolar ve 2,3 milyon dolarlık iki tek işlem dahil) ve üçüncüsü 7 milyon dolarlık Bitcoin Vadeli İşlemleri kayıpla sonuçlandı.

İkinci aşama gece yarısı meydana geldi. Ertesi gün 00:00 ila 01:00 arasında, sadece bir saat içinde, 18 milyon dolar büyüklüğünde kayıp yaşandı. Yapılan en büyük tek bir ticaret 5.5 milyon dolardı.

BitMEX ’in bu son büyük kayıpları, Bitcoin'in 8.800 $ 'dan 8.400 $' a düştüğü 28 Şubattan bu yana en yüksek seviyededir. Datamish'e göre, bir önceki gün fiyat düşüşü sonucu tasfiye edilen uzun pozisyonlar 20.84 milyon $ olarak değerlendirildi.

Marjinal Değişim Azaldı

Fiyat hareketinin bir sonucu olarak, hacim yükseldi, ancak orantılı bir şekilde değil. 7 Martta CME ve Bakkt hariç olmak üzere, 9 büyük borsada Bitcoin vadeli işlemlerinde toplam 9.47 milyar dolar işlem gördü. Bu hacim artışı Mart ayının ilk haftasındaki trendin, hacimdeki marjinal değişimin sürekli azaldığını gösteren bir değişiklik oldu.

Bitcoin'in 9000 Dolardan Düşmesi BitMEX Üzerinde Kayıplara Yol Açtı Bitcoin'in 9000 Dolardan Düşmesi BitMEX Üzerinde Kayıplara Yol Açtı

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi, Bitcoin'in yan hareketi nedeniyle hacim 2 Marttan 6 Mart'a kadar gün geçtikçe azalıyor. Dünkü 9.000 $ 'ın altına fiyat hareketi, bir önceki yıla göre 7 Martta 2.8 milyar $' lık marjinal bir artışla hacim artışını tetikledi.

Ancak Şubat ayındaki fiyat hareketleri, dün görülen fiyat düşüşünün, olduğundan daha fazla alım satım işlemine neden olması gerektiğini göstermektedir. İlginç bir şekilde, hacim arttıkça, toplam pazar OI'si 40 milyon dolar düştü. BitMEX 'in açık ve aktif pozisyonları aynı kaldı ve tasfiye edilen pozisyonların yenileri tarafından alındığını gösterdi.

Bir önceki yazımız olan "

Samsung Galaxy Watch İncelemesi,Samsung Galaxy Watch Fiyatı nedir?" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.