Bitcoin'e Kurumsal Talep Artıyor, Bir Yatırım Daha Geliyor

Bitcoin'e Kurumsal Talep Artıyor, Bir Yatırım Daha Geliyor

Bitcoin’e her geçen gün kurumsal talep artıyor. Lider kripto para birimi olan BTC’nin fiyatı 52 bin dolara ulaşması ile birlikte en yüksek seviyesine ulaşmıştı. BTC fiyatının tek bir gün içerisinde önce 51 bin dolara daha sonra da 52 bin dolara çıkmış olması kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekmiş oldu. Bu kapsamda dünyanın en büyük yatırım şirketleri arasında bulunan Motley Fool ise BTC için önemli bir tahminde bulundu ve fiyatının 500 bin dolara kadar çıkacağını ön görerek 5 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı.

Motley Fool’un kendi sayfası ve sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada BTC için de önemli bir kırılma noktasına işaret ediyor. Firma, uzun vadede altına kıyasla daha efektif bir yatırım olacağını düşünüyor. Altın yerine BTC seçmesinin bir diğer nedeni ise ilerleyen yıllarda volatilitesini kaybetmesinde bunu durumun işlemler için de bir araç haline gelmesine inanıyor olması.

Bitcoin Alma Nedenleri Açıkladı

Motley Fool neden BTC’ye yatırım yapacaklarını da üç gerekçeyle açıkladı. Buna göre üç maddelik gerekçeye bakıldığında BTC’nin altın ile kıyaslanması, değer transfer aracı olarak görülebileceği ve enflasyona karşı koruma sağlaması yatırım nedenleri olarak açıklandı. Bu kapsamda ünlü şirket harekete geçirecek 5 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı ve ilerleyen dönemde de yatırımlarını 10 kat arttırabileceğini vurgulayarak getirilerinin ise yüzde 1000 olacağı tahmininde bulundu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.