Bitcoin Yatırımcıları BTC’leri Elden mi Çıkarıyor? Verilere İnanamayacaksınız!

Bitcoin Yatırımcıları BTC’leri Elden mi Çıkarıyor? Verilere İnanamayacaksınız!

Yabancı araştırma merkezlerinden gelen verilere göre, Bitcoin yatırımcıları uzun vadede saklamak için aldıkları BTC’leri yavaş yavaş elden çıkarmaya başladı.

Yabancı araştırma merkezlerinden gelen verilere göre, Bitcoin yatırımcıları uzun vadede saklamak için aldıkları BTC’leri yavaş yavaş elden çıkarmaya başladı. Özellikle son zamanlarda meydana gelen düşüşler, kripto para yatırımcılarına korku veriyor. Bu durumun neticesi olarak Bitcoin sahipleri uzun vade için satın aldıkları BTC’leri kademeli şekilde satıyor. Peki, bu satış Bitcoin fiyatını etkiler mi? İşte detaylar…

Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri Kâr Edemiyor

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para kabul edilen Bitcoin dalgalı fiyat seyri ile gündemden düşmüyor. Son olarak gelen araştırma verileri, uzun vadede satın alım yapan yatırımcıların Bitcoin’den kâr elde edemediklerini ve bu nedenle yavaş yavaş ellerindeki BTC’leri sattıklarını ortaya koydu.

Verilere göre 6 aydan daha uzun süre BTC tutan sahipler ve holder’lar kısa vadeli yatırımcılara göre gözle görülür bir kâr elde edemedi. Crypto Quant analistlerinin yakın geçmişte ortaya koydukları veriler ışığında Bitcoin’den çıkışların başladığını görebilmekteyiz. Uzmanlar ise bu durumun fiyat hareketini ne yönde etkileyeceğine yönelik bir açıklama yaptı.

Crypto Quant Analistleri: Bitcoin Fiyatında Kırılmalar Gelebilir!

Bitcoin cephesinde uzun vadeli alıcıların kâr elde edememesi, BTC’den çıkışları hızlandırdı. Uzmanlara göre bu eylem, Bitcoin fiyatını doğrudan doğruya etkileyebilir. Crypto Quant analistleri yaptıkları incelemelerde fiyatın hem aşağı hem de yukarı yönlü ani kırılmalar ile her an karşı karşıya gelebileceğini açıkladı.

Analistlerin yorumlarına göre Bitcoin orta vadede 28 bin dolar ve 32 bin dolar arasında bir hedef belirleyebilir. Analistler; artan enflasyonla beraber, Bitcoin’in Haziran ayında yaşadığı kayıpları geri alabilmesi için de hâlâ şansının mevcut olduğunu açıkladı.

Bitcoin fiyatı 30 günden fazla süredir ilk defa 20 bin dolar seviyesinin altına geriledi. MarketCap verilerine göre yazım sırasında 20.086 dolar civarına ulaşmayı başarsa da uzmanlar BTC’nin Fed’den gelen şahin yorumlar ile beraber daha da karamsar bir görünüme düştüğünün altını çizdi.

Yakın gelecekte fiyat istikrarını sağlamanın zorlaşacağını bildiren analist Jerome Powell, talep ile arzı daha iyi bir dengeye getirmek için araçların güçlü bir şekilde kullanılması gerektiğini savunuyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.