Bitcoin Yatırım Tavsiyesi Yapmak

Bitcoin Yatırım Tavsiyesi Yapmak

Bitcoin yatırım tavsiyesi yapmak gerçekten büyük bir sorumluluk almak demek. Bu yüzden Youtube üzerinden olsun, Twitter ve Facebook üzerinden olsun yapılan yorumlarda "bu yapılanlar yatırım taviyesi değildir" şeklinde sözler kullanılır. Ancak bu sözler hiç de samimi değildir. İnsanlar yatırım tavsiyesi verip diğer insanların kaybetmelerine sebep olduktan sonra "bunlar yatırım tavsiyesi değildir" deyip kurtulmamalı.

Yatırım Tavsiyesi Yapmak ve Analiz Yapmak

Bu iki kavram tamamen birbirinden farklı. Analiz yapan kişiler sizi yönlendirmezler. Ortaya bir sebep sonuç ilişkisi koyarlar ve olasılıklardan bahsederler. Ancak yatırım tavsiyesi yapan kişi önerilerde bulunur. "Elinizdekileri satın" ya da "Long pozisyon açın" şeklindeki açıklamalar tamamen yatırım tavsiyesidir ve şikayet edilmesi durumunda yasal işlem uygulanması gerekir. Şu anda internet üzerinde insanlar bu şekilde yatırım tavsiyelerinde bulunup bilgi sahibi olduklarını kanıtlamakla uğraşıyorlar. Bunu yaparken de sürekli olarak videolarının beğenilmesini ve Tweetlerinin Retweet yapılmasını istiyorlar. Çünkü bunun arkasında kripto para dünyasında bir şöhret olma isteği yatıyor. Bugün Youtube üzerinde kısa bir arama yaparak tavsiyeler veren ve herkesin "hocam" diye hitap ettiği takım elbiseli insanların videolarını görebilirsiniz. Çektikleri videolarda gerçekten bir ders verir edasıyla konuşan bu insanların arka planına bakınca aslında onların da bu işte çok yeni olduklarını anlamak mümkün.

Altın Fiyatı Son Altı Yılın Zirvesinde Bitcoinle Karşılaştırılmaya Başlandı Bitcoin Yatırım Tavsiyesi Yapmak

Kullanılan Dil Nasıl Olmalı?

İnsanlara "şöyle yapın, böyle yapın" dedikten sonra "dikkat edin bunlar yatırım tavsiyesi değildir" demek kadar komik bir durum yok. Bu duruma düşmemek için kullanılacak olan dil kendi uygulamalarınızı başkalarına anlatma şeklinde olmalıdır. "Ben şöyle yaptım, şu şekilde para yatırdım" şeklinde... En azından "ben kendi yaptıklarımı anlatıyorum" deyip kanun karşısında kendinizi aklayabilirsiniz. Diğer türlü, şöhret olmak için tavsiyelerde bulunup insanları yanıltmanın bedelleri çok ağır olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.