Bitcoin Volatilite Risk Primi Düşüyor: Daha İstikrarlı Bir Piyasa Mı Geliyor?

Bitcoin Volatilite Risk Primi Düşüyor: Daha İstikrarlı Bir Piyasa Mı Geliyor?

Bitcoin için önemli bir gösterge olan Volatilite Risk Primi (VRP), yakın gelecekte daha stabil bir fiyat hareketinin olabileceğine işaret ediyor

Bitcoin için önemli bir gösterge olan Volatilite Risk Primi (VRP), yakın gelecekte daha stabil bir fiyat hareketinin olabileceğine işaret ediyor. Bitfinex analistlerinin yaptığı değerlendirmelere göre, Bitcoin yarılanmasından bu yana gözlemlenen sakin fiyat trendinin devam edeceği öngörülüyor.

Bitcoin yarılanmasının ardından VRP oranı %15'ten %2,5'a düşerek, piyasada önemli bir istikrarın sağlandığını gösteriyor. VRP, Bitcoin’in 30 günlük volatilite endeksi (BVIV) ile bir aylık gerçekleşen volatilite (VBRV) arasındaki farkı baz alarak hesaplanmaktadır.

Bitfinex analistleri, CoinDesk Global ile paylaştıkları bir notta şu ifadelere yer verdiler: "VRP’nin önemli ölçüde daralması, piyasa beklentilerinin yarılanma sonrası daha istikrarlı ve öngörülebilir bir ortama doğru yeniden hizalandığını gösteriyor. Piyasa konsensüsü, yarılanmanın ardından gelecekteki oynaklığın daha önce beklenenden daha az olabileceği yönünde görünüyor."

Bu veriler, yatırımcıların Bitcoin piyasasına yönelik beklentilerini şekillendirebilir ve daha öngörülebilir bir yatırım ortamı oluşturabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.