Bitcoin ve Ethereum Kritik Seviyelerde, Kripto Paralar Yükselecek mi?

Bitcoin ve Ethereum Kritik Seviyelerde, Kripto Paralar Yükselecek mi?

Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde fiyat desteğini kaybettikten sonra kripto piyasası hissi tekrar “ aşırı korkuya ” girdi. Zincir üstü veriler, daha önemli kayıplara yol açabilecek artan satış baskısını gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum'de Tehlike Çanları 

Bitcoin ve Ethereum, hayati destek alanlarını kaybettikten sonra önemli kayıplara bağlı görünüyor.

Son 24 saat içinde kripto para piyasasında yaklaşık 300 milyon dolar değerinde uzun ve kısa pozisyon tasfiye edildi. Analitik platformu Coinglass'tan elde edilen veriler,   Bitcoin'in 28.000 doların altına düşmesinden ve Ethereum'un destek olarak 1.800 dolar kaybetmesinden kısa bir süre sonra kayıpların hızlandığını gösteriyor.

Şimdi, piyasa katılımcıları tokenlerinin bir kısmını satmak için borsalara akın ediyor gibi görünüyor.

Zincir üstü veriler, 1.000 ila 10.000 BTC tutan balinaların son 24 saat içinde yaklaşık 870 milyon dolar değerinde 30.000'den fazla BTC'yi boşalttığını veya yeniden dağıttığını ortaya koyuyor. Ağ etkinliğindeki artış, bilinen kripto para birimi değişim cüzdanlarına akan token sayısındaki önemli artışla aynı zamana denk geliyor. Aynı dönemde ticaret platformlarına 10.000'den fazla BTC gönderildi ve bu da amiral gemisi kripto para birimine baskı yaptı.

Kaynak: Santiment

IntoTheBlock'un In/Out of the Money Around Price modeli, Bitcoin'in altında, daha fazla zarara uğramasını engelleyebilecek önemli bir talep duvarı göstermiyor. Görülebilen, 1,46 milyon adresin 900.000 BTC'den fazla satın aldığı 29.190 ile 30.070 dolar arasında büyük bir arz bariyeri.

Bitcoin, iyi bir toparlanma şansına sahip olmak için bu kritik alanı çok hızlı bir şekilde destek olarak geri almak zorunda kalacaktı. Bunu yapmamak, su altında olan bu adresler arasında panik yaratabilir ve bu da BTC'yi 12 Mayıs'ın en düşük seviyesi olan 25.370 $, hatta 21.000 $'a gönderen bir satışı tetikleyebilir.

Kaynak: IntoTheBlock

Zincir içi ölçümler, bilinen kripto para birimi değişim cüzdanlarına akan ETH sayısında benzer bir artış göstermese de, Global Para Girişi/Çıkış modeli talep duvarlarının eksikliğini ortaya koyuyor. Ethereum için en önemli destek seviyesi, 13.31 milyondan fazla adresin 13.25 milyon ETH üzerinde satın aldığı 730 dolar civarında bulunuyor.

İşlem geçmişine dayanarak, Ethereum'un 730 dolar civarında bir piyasa tabanı oluşturana veya 2.550 doların üzerine çıkana kadar toparlanması ve yeni bir yükseliş trendine girmesi pek olası değil.

Kaynak: IntoTheBlock

Mevcut koşullar, kripto kışının bitiminden önce aşağı inmek için daha fazla yer olduğunu gösteriyor. Neyse ki, önceki piyasa diplerini doğru bir şekilde öngören  ve gelecekte olası bir trend dönüşü hakkında rehberlik sağlayabilecek birkaç zincir üstü ölçüm var .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.