Bitcoin Neden Yükseliyor ?

Bitcoin Neden Yükseliyor ?

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Aralık ayında 20 bin doları bulan bitcoin neden yükseliyor? Kripto paraların lideri olan Bitcoin kendini sanal paranın tek sahibi olarak görmektedir. Bitcoin’in yükselmesinin temel sebebi teknolojik gelişimler ve yatırımcılar işlerini bu sanal para yöntemiyle çözmektedir.

Kripto para uzmanlarına göre Bitcoin’in kendi teknolojisini geliştirmesinden dolayı Bitcoin’e olan yatırımların artması, bu coinin daha fazla değer kazanmasını sağlıyor.

Teknik Nedenler

Bitcoin’in gelişmesinden dolayı büyük yatırımcıların kazandığı para oranı arttığı için hem coinin değeri yükseliyor hem de gün geçtikçe daha fazla insan yatırım yapmaya başlıyor. Geçtiğimiz günlerde kripto uzmanlarının yaptıkları açıklamaya göre Bitcoin’in kendi teknik profillerini yükselişe geçirmesi de değerinin artmasını sağlamaktadır. Bu sayede yatırımcıların geri çekilmesini önleyerek değerinin düşmemesini sağlamaya çalışıyorlar.

Bitcoin Neden Yükseliyor? Bitcoin Neden Yükseliyor?

Büyük Platformların Bitcoini Kabul Etmesi

Büyük platformların bitcoin’i kendilerine ödeme yöntemi olarak kabul etmesi bitcoin’in değerinin günden güne artmasını sağlıyor. Faceobok, Fidelity gibi şirketlerin Bitcoin’i kabul ettiğini örnek verebiliriz. Bu platformlarda birkaç hafta içerisinde binlerce Bitcoin işleminin yapıldığını açıkladılar. Facebook kendi kripto parasını geliştirmenin yanında Bitcoin’e destek vermeye devam ediyor. Kripto para uzmanlarının yaptığı bir diğer açıklamaya göre Bitcoin’in Facebook sayesinde 2-3 kat daha fazla kitleye ulaşabileceğini ön görüyorlar.

Olumlu Etkileri

Bitcoin, uzun bir süreden beri hiç olumsuz bir haber almadığından dolayı yatırımcıları mutlu etmektedir. Yapılan borsa saldırıları ve yasa dışı işlemlere karşı kendini dik tutmayı başardı. Büyük borsa platformlarının büyük bir borsa saldırısının bitcoin’i kötü etkileyeceğini söylemesine rağmen geçtiğimiz günlerde yapılan hack olayı olmuştur. Buna rağmen bitcoin değerini kaybetmeden yükselmeye devam etmiştir.

Sanal Altın Olarak Görülmesi

Bazı insanlara göre Bitcoin’in sanal bir altın olduğunu düşünüyorlar. Altın gibi arzının sınırlı olduğunu düşünmekle kalmıyor, kripto paraların altından daha iyi bir yatırım olduğunu düşünüyorlar. Hatta bazı kripto uzmanlarına göre Bitcoin’in altını piyasalardan sileceğini söylemektedirler. Bitcoin’in altına göre daha dayanıklı daha taşınabilir olması, bu görüşlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bitcoin’in sanal bir altın olduğunu düşünen bazı insanlar kendilerine çoktan bir pay çıkarmış olabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.