Bitcoin Ne Zaman Yükselecek? Arthur Hayes'den Beklenen Açıklama: İlk Durak 70 Bin Dolar!

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek? Arthur Hayes'den Beklenen Açıklama: İlk Durak 70 Bin Dolar!

Arthur Hayes, 2024'ün Bitcoin için büyük bir yükseliş yılı olacağını ve kripto paranın 70 bin dolar seviyesini geçebileceğini söylüyor.

BitMEX'in önceki CEO'su Arthur Hayes, 2024'ün Bitcoin için büyük bir yükseliş yılı olacağını ve kripto paranın 70 bin dolar seviyesini geçebileceğini söylüyor.

Hayes, 26 Mayıs'ta bir podcast'te Bitcoin ve kripto para piyasası üzerine görüşlerini paylaştı. Gelecek sene Bitcoin için potansiyel bir yükseliş yılı olabileceğini ve 70 bin dolar seviyesine tırmanabileceğini belirtti.

2023'te Bitcoin İçin Dalgalı Bir Dönem Bekleniyor Hayes, özellikle yakın zamanda piyasaları sarsan ABD borç tavanı revizyonu hakkında yorum yaptı. Bu meselelerin birkaç müzakere sonunda çözülebileceği inancını belirtti. Eski CEO, borç tavanının yükseltilmesinin, yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde infilak edebilecek bir durumu beslemek olduğunu ve bunun Bitcoin için olumlu olabileceğini ifade etti. Hayes, borç tavanı değişikliğinin Bitcoin üzerindeki olası etkisi hakkında şunları söyledi:

"Bankacılık krizine yanıt olarak federal hükümetin trilyonlarca dolar borçlanma ihtiyacı ve bu borcu finanse etme zorunluluğu, bu yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde infilak etmeye hazır bir durum oluşturuyor. Bitcoin için bu durumun yararlı olabileceğini düşünüyorum. Ancak volatilite, yukarı veya aşağı yönde olacak."

2024'ün, Bitcoin için yeni bir zirve getirmeyeceğini ancak hareketli geçeceğini iddia eden Hayes, 2024'te kripto para piyasalarında büyük bir yükselişi öngördü. Eski CEO, 2024'te Bitcoin'in %150 üzerinde bir değer artışı beklediğini dile getirdi. Bu noktada, 2024'te gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanma olayının önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

2025 ve 2026 Potansiyel Felaket Yılları 2024'teki beklenen yükselişin ardından, 2025 veya 2026'da büyük bir kriz olabileceğini ve bu krizin savaş gibi önemli toplumsal değişikliklerle meydana gelebileceğini öne sürdü. Niceliksel gevşeme ve sosyal gerginliklerin bu durumu tetikleyebileceğini belirten Hayes, piyasada çok fazla paranın olduğunu ve karşılığında yeterli güvence olmadığını söyledi. Bu senaryoda, Bitcoin'in değer kaybetme riski olabileceğini de ekledi.

2022 Merkeziyetsizliğin Yılı Oldu Hayes, geçtiğimiz yılı merkeziyetsiz finansın (DeFi) yılı olarak nitelendirdi. 2022'de birçok merkezi kuruluşun iflas ettiğini ve piyasayı karışıklığa sürüklediğini belirtti. FTX, Terra (LUNA) ve Three Arrows Capital (3AC) çöküşlerine değinen Hayes, bunun yanında birçok merkeziyetsiz projenin yoluna devam ettiğine dikkat çekti. Yaklaşık 3 ay içinde %60 üzerinde büyük bir değer kaybı yaşanmasına rağmen başarılı projelerin ayakta kaldığını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.