Bitcoin Madencilik Zorluğu  Tarihi Zirveye Yaklaşıyor! Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek

Bitcoin Madencilik Zorluğu Tarihi Zirveye Yaklaşıyor! Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek

Bitcoin (BTC) fiyatı geçen yıl keskin bir şekilde düştü, ancak yine de ağın temellerinin her zamankinden daha güçlü olduğunu görüyoruz. Bitcoin fiyatı ne olacak, bitcoin düşmeye devam edecek mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı geçen yıl keskin bir şekilde düştü, ancak yine de ağın temellerinin her zamankinden daha güçlü olduğunu görüyoruz. Örneğin, çeşitli zincir üstü verilerden Bitcoin ağının madencilik zorluğunun ve hash oranının her zamankinden daha güçlü olduğunu görüyoruz.

Bitcoin hash oranı , ağ güvenliğinin iyi bir göstergesidir. Hash oranı, Bitcoin ağının hesaplama gücüdür ve saniyedeki hesaplama sayısı olarak ifade edilir. Madenciler bu bilgi işlem gücünü sağlar ve bir miktar Bitcoin karşılığında işlemler üzerindeki kontrolleri gerçekleştirir. Ne kadar çok kontrol ve ne kadar merkezi olmayan yapılırsa, bu ağ için o kadar iyi olur. Ek olarak, yüksek hash oranı, birçok insanın Bitcoin madenciliğine zaman ve para yatırmaya istekli olduğunu ve dolayısıyla uzun vadeli olumlu bir inanca sahip olduğunu gösteriyor.

Son günlerde Bitcoin'in 20.000 doların altına düştüğünü gördük. Ancak piyasada ortaya çıkan panik, Bitcoin'in temelleri üzerinde hiçbir etki yaratmıyor gibi görünüyor. Şekil 1'de Bitcoin ağının son 4 yıldaki hash oranını görüyoruz. Bitcoin hash oranı, ağ güvenliğinin iyi bir göstergesidir. Hash oranı, Bitcoin ağının hesaplama gücüdür ve saniyedeki hesaplama sayısı olarak ifade edilir. Madenciler bu bilgi işlem gücünü sağlar ve bir miktar Bitcoin karşılığında işlemler üzerindeki kontrolleri gerçekleştirir.

Rakamdan hash oranının son haftalarda tekrar arttığı görülüyor. BTC.com'dan gelen veriler , madencilik zorluğunun Ocak ayından bu yana o kadar hızlı yükselmediğini gösteriyor. Örneğin , bir Bitcoin madencilik danışmanlık şirketi olan Blocksbridge , madencilik zorluğunun yakında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşacağını tahmin ediyor.

bitcoin-madencilik-zorlugu.png

Eski Bitcoin madencileri zor zamanlar geçiriyor

Blocksbridge'e göre, mevcut ortamda birçok eski madencilik ekipmanı mücadele edecek. Madencilik zorluğu artarken, Bitcoin fiyatı nispeten düşük kalıyor. Bu, madencilerin sistemlerini daha verimli hale getirmeleri için baskı yapıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.