Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Bitcoin madenciliğinin kazandırması risk sahasının geniş olduğu bir piyasa olması nedeniyle sürprizlerle doludur. Son yıllarda en çok kazandıran piyasa olan Bitcoin madenciliği uzun vadede ne gibi sonuçlarla karşılaşacağı konusunda belirsizlikler taşımaktadır.

Bitcoin madenciliği üzerinden güncel verilere göre 878.782, 75 TL kazanç sağlandığı bilinmektedir. Bu tutarlar yapılan işlemlerin büyüklüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte Bitcoin madencilik makinelerine göre de farklılaşmaktadır.

Bitcoin Makinesi Nasıl Kazandırır?

Bitcoin makinesinin kazandırması piyasa içerisindeki şu özellikler ile mümkün olmaktadır:

  • Makinelerin çalışması ile birlikte ödül kazanma özelliği bulunmaktadır. Buradan sağlanan kazançlar her geçen gün hızla artış göstermektedir.
  • Bitcoin şifresi oluşturmak da ödül kazanmanın bir diğer yolu olarak bilinmektedir. Her yeni şifre ile yeni ödül sağlanmaktadır.
  • Bitcoin ödül değerleri güncel piyasaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
  • Çözülen her kripto blok değeri farklı oranlarda ödül alınmasını sağlamaktadır.
  • Ödüller istenen zaman diliminde nakit olarak kullanılabilirler.
  • CPU ve GPU işlemcileri üzerinden madencilik yapılması sağlanabilmektedir.

ASCI teknolojisi ile yürütülmekte olan bu işlemlerin her geçen gün farklı özellikler ile yenilendiği bilinmektedir. Fakat kripto para piyasası içerisinde yeni oluşumlar yer almaya başladıkça Bitcoin madenciliğindeki risk oranı da artmaya başlamaktadır.

Bitcoin Madenciliği Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği hesaplama işlemleri yapılırken şu kriterler üzerinden hesap yapılmaktadır:

  • Hesaplama tipinin seçilmesi (Normal Hesaplama, Genesis Mining Hesaplama, Hashflare Kazanç hesaplama)
  • Hash gücünün değerinin belirlenmesi
  • Güç tüketimi miktarı
  • Güç maliyetinin ne kadar olduğu

Bu bilgiler ile birlikte yapılan hesaplamalar sonucunda Bitcoin madenciliği kazancı ve giderleri otomatik olarak belirlenmektedir. Buradan hareketle kazanç durumları ya da bir sonraki adımlarda neler yapılacağı gibi planlamaların da sağlanması mümkün olmaktadır.

Sonuçlar üzerinden günlük, haftalık, aylık ve yıllık kazanç tutarlarının istene para cinsinden bulunması mümkün olmaktadır. Fakat hesaplamalar güncel Bitcoin piyasasına göre verilmekte olup farklı zaman dilimlerinde uzun vadeli kazanç tutarlarında değişiklik olabilmektedir.

Bitcoin Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Bitcoin makinesi fiyatları makinede kullanılmakta olan teknolojik araçlara göre değişiklik göstermektedir. Kripto çözümlemelerini en iyi düzeyde yapan makine diğerlerine göre daha pahalı olabilmekte fakat daha iyi kazanç sağlayacağı da düşünülmektedir.

Fakat Bitcoin makinelerinin çok fazla blok kırması beraberinde Bitcoin piyasasında da düşüş olmasına neden olacağı için sürecin iyi analiz edilip makinelerin temin edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda riskli bir yatırım olarak zarara uğratabilmektedir.

Bitcoin makinelerinin markalarına göre de fiyat değişiklikleri olabilmektedir. Teknik destek sağlayan ve uzun ömürlü kullanılan markaların diğerlerine göre daha pahalı olması söz konusu olmaktadır.

Makinelerin alınmasında sonra güncel versiyonlarında tutulması da önemli olmaktadır. Öncelikli olarak güncelleme yapılabilecek bir makinenin seçilmesi ve bu alanda desteklenecek yetkili birimlerin bulunması makine seçimlerindeki en önemli faktörler arasında yer almaktadır.

HEMEN İNCELEYİN! Şuanda 1 Bitcoin Kaç TL?

ASCI teknolojisi ile çalışan makineler bu piyasadaki en güncel ve en etkili makineler olarak belirlenmektedir. Bunun yanı sıra CPU ve GPU teknolojileri de makinenin iyi ürünler arasında olduğunu göstermekle beraber fiyatı da belirlemektedir.

Bitcoin Makinesi Aylık Getirisi Nasıldır?

Bitcoin makinesi aylık getirisi hem makinenin kaç blok kırdığına hem de güncel Bitcoin piyasasındaki değerlere göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak işlem başına 12,5 BTC kazandırmakta olup aylık tutarlar da bu işlem sayıları üzerinden hesaplanmaktadır.

Bitcoin madenciliği oldukça dalgalı bir piyasada bulunduğu için bazı aylar çok fazla işlem yapılmasına rağmen daha az kazanılırken, bazı aylar da az işlemle en çok kazançlar elde edilebilmektedir.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.