Bitcoin Madencilerinin Artması Ekipman Fiyatlarını Arttırıyor

Bitcoin Madencilerinin Artması Ekipman Fiyatlarını Arttırıyor

Bitcoin’in rekor üstüne rekor kırması ve büyük kurumsal yatırımlar ile önemli bir ivmelenme kazanması sonucunda madenci sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. Bu artış bir taraftan hash oranına, diğer taraftan ise ekipman fiyatlarına yansıyor. BTC fiyatı son 12 aylık süre zarfında yüzde 350’nin üzerinde yükselme yaşadı. Bu durumu fark eden eski madenciler ise sermayelerini arttırmaya, yeni madenciler ise piyasaya girmek için fırsat kollamaya başladılar. Özellikle son açıklamalar son dönemlerde insanların ortak madencilik işine girdiklerini gösteriyor. Bu esnada eski ve yeni madenciler çalışmaların daha zor bir hale gelmesi yüzünden ekipman arayışına da başladılar.

Madencilik Ekipmanlarına Talep Yüksek

Çoğu kripto para madencisi çalışmaları için kullanmakta olduğu ekipmanları da Çin’den tedarik sağlıyor. Bu işlem ise kripto para piyasasının durgun geçtiği dönemlerde kolayca yapılıyor. Fakat kripto para fiyatlarının artması ekipmanların da fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Piyasalardaki en büyük maden şirketlerinden olan Canaan’ın CEO’su olan Nangeng Zhang, Elon Musk haberi sonrasında kurumsal markaların da madencilik yapmaya başladıklarını ifade etti. Bu durumda da madencilik ekipmanlarına ilgi çok fazla artış yaşadı ve Canaan 2021 yılı için hedeflemiş olduğu toplam satış miktarına da şimdiden ulaşmış oldu. Yılın geri kalanı boyunca ise bu siparişler yetiştirilmeye çalışılacak.

Ancak ekipmanların fiyatının artması bireysel olarak madencilik yapmak isteyenler için büyük bir zorluk yaratıyor. Ekipman alabilmek için hatırı sayılır tutarları gözden çıkarmak gerekiyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.