Bitcoin ile Albüm Satışları Artıyor

Bitcoin ile Albüm Satışları Artıyor

Bitcoin artık her sektörde ağırlığını yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Müzik sektöründe de Bitcoin ile albüm satışları yavaş yavaş yükselen bir trend olma yolunda. Pek çok sanatçı albümlerini Bitcoin ile satmaya başladılar. Lider kripto paranın bu kadar ilgi görmesi bir taraftan popülerliğinin de kabul edilmesi anlamına gelirken, diğer taraftan da kendisini takip eden kripto paraların da önünü açıyor.

Bitcoin ile albüm satışları geçmişi birkaç yıl öncesine dayanıyor. Özellikle Amerikalı şarkıcılar yeni trende ayak uydurmak için internet üzerinden Bitcoin ile albümlerini satmaya başlamışlardı. Bu alandaki ilk satış işe ünlü Amerikalı rap şarkıcısı 50 Cent’e ait. 50 Cent, Bitcoin ile sattığı albümlerinden yaklaşık olarak 700 Bitcoin kazanmıştı. Başta kara para aklamak için kullanıldığı düşünülen Bitcoin’in zaman içinde önemli bir düzeyde satın alma amacıyla kullanılır hale gelmesi her geçen gün hükümetler tarafından da benimsenmesine yol açtı. Ancak henüz gerekli altyapının tam anlamıyla hazırlanamaması kripto paraların genelinin özgür bir şekilde kullanılmasını engellemekte.

itcoin ile Albüm Satışları Artıyor Bitcoin ile Albüm Satışları Artıyor

Lil Pump’tan Bitcoin ile Albüm Satışı

Son olarak dünyaca ünlü rap şarkıcısı Lil Pump da Bitcoin ile albüm satışı yapmaya başladı. Buradaki ilginç olan nokta ise rap şarkıcılarının Bitcoin ile albüm satışlarına diğer türleri icra eden sanatçılardan önce başlamış olmaları. Temelinde anarşist sözler içeren bir müzik türünün henüz tam anlamıyla kabul görmemiş, bir nevi var olan finansal düzenin kurallarını kabul etmeyen anarşist bir kripto para ile satılmaya başlaması da bu iki olgunun kesişti noktalardan bir tanesi. Özellikle internet üzerinden albüm satışlarının arttığı bir dönemde Bitcoin ile albüm satın almak insanlara sunulan önemli seçeneklerden bir tanesi durumuna geldi. Bitcoin’in çok daha fazla kabul görmesi daha çok sanatçının albümlerinin Bitcoin ile satılmasına sebep olacak.

Olası Bİtcoin senaryolarını anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.