Bitcoin İçin Grafikler Neyi Gösteriyor, Düşüş Sinyali mi Veriliyor?

Bitcoin İçin Grafikler Neyi Gösteriyor, Düşüş Sinyali mi Veriliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin BTC için 60 bin doların üzerinde geçen haftanın kapanış mumu piyasalara umur vermişti. BTC fiyatı daha önceden 61,500 dolar bandına kadar yükselme yaşamış olsa da lider kripto birimi ilk kez haftalık kapanış biriminde 60 bin dolar seviyesinin de üzerinde kapanış yaşamıştı.

BTC fiyatının söz konusu bu hareketi pek çok yatırımcıya göre yükselişin devam edeceğinin bir işareti olarak yorumlanıyor. Fakat bazı analistler ise bu durumun genel bir düşüşe işaret ettiğine de dikkat çekiyorlar. Daha önceden üç kez vermiş olduğu sinyalde üç kez haklılık elde eden bir indikatöre göre piyasada bu sefer ciddi bir düşüş yaşanabilir.

BTC İçin Düşüş Sinyalleri Görülüyor

BTC fiyatının kısa sürede 4 bin dolardan 60 bin dolar bandını görmesi piyasaların çok hareketlenmesine ve pek çok kişinin de kripto birimlerinden haberdar olmasına neden olmuştu. Geçen günlerde BTC fiyatının 60 bin dolar üzerine çıkması ise kimi yorumculara göre 200 bin dolar bandına kadar yükselme gösterebileceğinin bir işareti olarak yorumlanıyor.

Fakat bazı yorumculara göre volatilite kapsamında düşüş sinyalleri de görülüyor. Sinyallere bakıldığında ise sert bir düşüş yakın zamanda yaşanabilir. Pi döngüsüne bakıldığında 2017 tarihindeki benzer yükselme ile kıyaslandığında BTC’nin yine aynı seyri izlediği ve bu sinyalin önemli düşüşleri işaret ettiği görülüyor. Bu durumda eğer 2017’deki gelişmeler tekrarlanırsa, BTC için yeni bir düşüş trendi başlayabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.