Bitcoin Geleceği 2023-2027 | Bitcoin Yorumları | Bitcoin Fiyat Tahminleri

Bitcoin Geleceği 2023-2027 | Bitcoin Yorumları | Bitcoin Fiyat Tahminleri

Bitcoin geleceği, Bitcoin fiyat tahminleri, Bitcoin yorumları, Bitcoin alınır mı, Bitcoin düşer mi bilgileri yer almaktadır.

Bitcoin geleceği  kripto para yatırımcılarının en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu yazımızda uzman kurum ve kuruluşların bitcoin yorumları ve bitcoin fiyat tahminleri yer almaktadır. Son yıllarda kurumsal firmaların kripto paralara yatırım yapması sonucu kripto para piyasa hacmi ciddi bir biçimde yükselmiştir.

 

Bitcoin Nedir

Dünyadaki ilk piyasaya sürülmüş olan kripto para birim bitcoin nedir ve bitcoin ne demek sorularuna cevap vereceğiz.

 

2008 dünya krizinden sonra bir çok blockchain yazılımcısı yeni bir uçtan uca şifrelenen ve herhangi merkeze bağlı olmayan kripto  para üretme hayalleri vardı. 2009 öncesinden bir çok yazılımcı bunun alt yapısını oluşturdu. Ama hiçbiri piyasaya tam olarak sürülmemiştir. Bitcoin piyasaya sürülmüş ilk kripto para birimidir.

 

Dünyanın en çok kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin'in nasıl satın alınacağı ve satın alma sürecinde cüzdanın nasıl oluşturulacağı gibi soruların cevabını detaylı şekilde inceleyeceğiz. Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin ülkemizde kullanılması yada takas edilmesi ile ilgili herhangi bir hukuki yasak bulunmamaktadır. Bu yüzden rahatlıkla bitcoin satın alabilir veya takas edebilirsiniz.

 

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin satın almak için gerekli olan yolları yukarıda bahsettik lakin hangi sitelerden ve firmalardan alacağınız hakkında bilgi sahibi değilseniz aşağıda ki firmalardan satın alabilirsiniz.

 1. BtcTurk
 2. Binance
 3. Paribu
 4. BitTurk
 5. Okex

Yukarıda bahsettiğimiz 5 farklı firmada Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Aynı zamanda bu firmalar yıllardır faaliyet gösteren ve müşterilerinin güvenini kazanmış firmalardır. Eğer 5 firma arasında kararsız kalırsanız BtcTürk firmasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Bitcoin Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten bitcoin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

Bitcoin yorum

Uzmanların bitcoin yorumları incelendiğinde bitcoinin gelecek yıllarda 100.000 dolar bandını aşacağını  ifade etmektedir. İçeriğimizin devamında uzman kurum ve kuruluşların bitcoin fiyat tahminlerini detaylı olarak ele aldık.

 

Bitcoin Geleceği 

Son zamanlarda yakın ve uzun vadede Bitcoin geleceği 2023, 2024, 2025 ve 2026 için birçok analist farklı fiyat tahminlerinde bulunmaktadır. Bu da birçok yatırımcının aklını karıştırırken nasıl hareket etmeleri konusunda onları kararsızlığa itmektedir. Bitcon için dünyanın en çok takip edilen analistlerinin yapmış olduğu yorumlara göz attık. Yapılan fiyat tahminlerinden bazılarını bir araya getirdik. Yatırımcılara yol göstereceğine inandığımız BTC geleceği 2023, 2024, 2025 ve 2026 i tahminleri aşağıdaki gibidir.

 

Bitcoin Geleceği 2023

Bitcoin geleceği 2023 için yapılan tahminlere ilk olarak değinirsek;

 

 • Wallet Investor ekibi Coin’ in bu yıl içerisinde ilk 6 ay içerisinde yaklaşık $40 bin seviyelerinde dolanmasını beklemektedir. Ekip Coin’ in $ 38 bin altını göreceğine çok imkan vermezken yıl sonuna doğru değerinin $50 bin üzerine çıkmasını beklemektedir.
 • Trading Beasts’ in tahminlerine göre ise Coin 2022 yılında maksimum $49 bin seviyelerine kadar çıkacak olup alacağı minimum değer de $33 bin seviyeleri olacaktır. Ekip Coin’ in yıl boyunca ortalama $39 bin seviyesini takip edeceğini düşünmektedir.
 • Long Fore Cast ekibinin tahminine göre ise BTC 2023 yılında maksimum $61 bin minimum da $35 bin seviyesinde olacaktır.
 • Son olarak Digital Coin Price’ ın yorumlarına göre de Bitcoin 2023 yılında ortalama olarak $52 bin seviyesinde olacaktır. Bu yıl içerisinde Coin’ in maksimum $55 bin minimum olarak da $47 bin olması beklenmektedir.

 

Bitcoin Geleceği 2024

Bitcoin geleceği 2024 için yapılan yorumlarda ise kısaca şu şekilde bahsedilmiştir;

 • Wallet Investor’ a göre Coin 2024 yılında hızlı bir şekilde kademeli olarak yükselişe geçecek olup değerini $60 bin üzerine kadar taşıyacaktır.
 • Trading Beasts’ e göre de Coin yıl içerisinde çokta yükselmeyecek olup ilk 6 ay içerisinde alacağı ortalama değer $38 bin ila $36 bin olacaktır. Son 6 ay içerisinde de Coin’ in değer kaybederek Aralık 2022’ de yaklaşık $16 bin seviyesine ineceğini düşünmektedir.
 • Long Fore Cast tahminlerinde ise Coin’ in bu yıl içerisinde hızlı bir şekilde artışa geçeceğini düşünmektedir. Ekip Coin’ in kademeli olarak artarak Aralık ayında $100 bin’ ı aşmasını beklemektedir.
 • Digital Coin Price’ ın tahminlerine göre ise Coin’ in yıl içerisinde alacağı en yüksek değer $62 bin olup minimum değer de $51 bin’ dır. Ekip Coin’ in yıl içerisinde ortalama $57 bin seviyelerinde kalmasını beklemektedir.

 

Bitcoin Geleceği 2025

Bitcoin geleceği 2025 için yapılan tahminler ise sırasıyla şöyledir;

 • Wallet Investor ekibine göre Coin büyümeye devam edecek olup yıl içerisinde yaklaşık %126 oranında kazanç artışı yaşayacaktır.
 • Trading Beasts’ in tahminlerine göre ise Coin bu yıl içerisinde de düşük seyredecek olup minimum $26 bin’ ı maksimum olarak da $60 bin’ ı görecektir.
 • Long Fore Cast’ e göre ise Bitcoin 2025 yılında $100 bin’ ı aşacak olup yıl içerisinde maksimum $143 bin’ ı minimum $75 bin’ ı görecektir.
 • Digital Coin Price tahminlerinde ise Coin’ in bu yılda ortalama $59 bin seviyesinde olması beklenmektedir. Coin yıl içerisinde alacağı maksimum değerin $64 bin minimum değerin de $48 bin olacağı belirtilmiştir.

 

Bitcoin Geleceği 2026

Son olarak Bitcoin geleceği 2026 tahminlerini de yazacak olursak;

 • Wallet Investor’ a göre Coin 2026 yılında yükselişe devam edecek olup %190 oranında bir büyüme yakalayacaktır.
 • Trading Beasts’ e göre de Bitcoin geleceği 2026 yılı yükselişle geçecek olup ortalama değeri $49 bin ila $62 bin arasında değişecektir. Coin’ in alacağı maksimum değerinde $77 bin minimum değerin de $42 bin olması beklenmektedir.
 • Long Fore Cast tahminlerine göre ise Bitcoin yıl içerisinde en az $70 bin ‘ı en yüksek de $140 bin’ ı görecektir.
 • Digital Coin Price ekibinin tahminlerinde ise Coin’ in yıl içerisinde ortalama $72 bin seviyesinde olması beklenmektedir. Ayrıca ekip BTC’ nin 2026 yılında ulaşması muhtemel maksimum değerin $80 bin minimum değerin de $67 bin olmasını tahmin etmektedir.

 

Bitcoin Almak Karlı Mı?

Kripto para denildiğinde akıllara ilk gelen tabi ki Bitcoin olmakta. Pek çok insan kripto para dünyasına girmeden önce bunun ne kadar kalı olup olmadığının cevabını arıyor. Bununla birlikte Bitcoin almak karlı mı ya da Bitcoin ne kadar kazandırıyor gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Çünkü konu para ve risk olunca insanları bu işe girmeden önce iyi bir araştırma yapma ve konuya tam anlamıyla hakim olma çabasına giriyorlar.

 

Lider kripto para Bitcoin sürekli olarak inişli çıkışlı bir hareket sergilediği için kazandırma olasılığı hisse senetlerine göre çok daha yüksek. Üstelik sadece bir kaç dakika içinde dahi paranızı iki katına katlama şansınız her zaman için mevcut. Ancak tabii ki bu durum beraberinde riskleri de getiriyor. Bu yüzden tamamen bilinçli bir şekilde işlem yapmak gerekiyor. Bu işe yeni girenler Coinfarm gibi siteler üzerinden başka insanların yaptıkları işlemleri kopyalayabilirler. Bu işlemler BitMEX borsasından anlık olarak alınmakta ve bu site üzerinde paylaşılmakta. Burada aynı zamanda kullanıcıların geçmişe dönük olarak yaptıkları işlemleri de kontrol etme imkanınız bulunuyor. Bu sayede de çok kazanan bir kullanıcı bulup onun yaptığı işlemleri borsalar üzerinde anı anına uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Bitcoin Nasıl Kaybettirir?

Lider kripto para birimi tarih boyunca sürekli bir yükseliş içinde olduğu için eninde sonunda kar ettirmekte. Buradaki kilit nokta ise elinizdeki Bitcoin'i ne kadar uzun süre elinizde tutacağınız. Para kayıpları genellikle al sat yaparken ya da kaldıraçlı işlem yaparken meydana geliyor. Bunları yapmaktaki amaç daha kısa sürede kazanç sağlamak. Oysaki Bitcoin alıp bunu bekletmek zaten uzun vadede risksiz şekilde kazanmanıza sebep olacaktır. Görüldüğü gibi kaybetmek tamamen insan psikolojisi ve iradesi ile ilgili bir durum.

 

Eğer banka mantığı ile Bitcoin'e yatırım yaparsanız normal bir bankanın uyguladığı faizin 100 ila 500 katı daha fazla bir faiz almış olursunuz. Bu bugünkü şartlarda hiçbir bankanın veremeyeceği bir oran. Üstelik paranızın ne kadar olduğunun da önemi yok. Her paraya aynı oranda getiri sağlamakta. Bitcoin'in bu şekilde popüler olması ilk başlarda parası değerli olan ülkeleri rahatsız etmiş olsa da zaman içinde hükumetler Bitcoin kullanımının yaygınlaşması için çeşitli politikalar uygulamaya başladılar. Kendi parası değersiz olan Venezuela şu anda tamamen Bitcoin ile ayakta duruyor.

 

İnsanların Bitcoin'e Bakış Açısı

Baidu Veri Endeksine göre “Bitcoin” aramaları son otuz gün içinde önemli ölçüde arttı. Bu ilgi, yatırımcıların mevcut piyasa durumunu giderek Bitcoin'i alt seviyelerden alma şansı olarak gördüklerine dair diğer göstergelerle çakışıyor.

 

Bitcoin Alıcıları Temiz Alım Fırsatı Görüyorlar

 

Shenliancaijing, Bitcoin sorgularının son otuz gün içinde Baidu'da % 183 arttığını gösteren bir rapor (Çince) yayınladı. Küresel ekonomik ortamdaki mevcut kargaşa göz önüne alındığında, bu ilgi şaşırtıcı değil. Bitcoin aramaları da Google'da belirgin bir şekilde arttı. Son üç hafta içinde, Google Arama Trendleri'nde arama terimi olarak 29'dan 57'ye yükseldi. Amiral gemisi kripto para birimi, son olarak, fiyatının yılın en yüksek seviyesine ulaştığı Haziran ayında bu düzeyde bir ilgi yaşadı.

 

Piyasa değerinde de olduğu gibi, Bitcoin'e halkın ilgisi son derece değişkendir. Genellikle fiyatlar yükseldiğinde yükselir. Bu durumda, halk fiyat düşükken satın alma şansını açıkça araştırıyor. r/ bitcoin sayfasında yayın yapan bir Redditor, Bitcoin satın almaya satmaktan çok daha güçlü bir ilgi gösteren başka bir Google Trendi karşılaştırması yayınladı..

 

 

 

Haftasonu Bitcoin Alma

Birçok bitcoin yatırımcısı hafta içi mesai saatlerinde rahatlıkla Türkiye’de bulunan bitcoin hesaplarına banka hesabından para yatırarak bitcoin alım işlemi yapabilmektedir. Fakat kripto para borsası oldukça hareketli olduğundan ve ani yukarı – aşağı iniş çıkışları bulunduğundan dolayı yatırımcılar zaman zaman da hafta sonu alım – satım işlemi yapmak isteyebilmektedir. Bu aşamada yatırımcının banka hesabını bitcoin hesabının bulunduğu Türkiye borsasının hesabı ile aynı banka değilse hafta sonu EFT işlemi gerçekleşmediğinden para yatırma ve alım işlemi yapamamakta, bu nedenle fırsatları değerlendirememektedir.

 

Hafta sonu Türkiye borsalarında bulunan hesaplarına bankadan para yatırma işleminde sorun yaşayan yatırımcılar için bu yazımızda bilgilendirmeler yapılacak ve böylece bu konuda mağduriyetlerin nasıl çözüleceğinden bahsedeceğiz. Öncelikle bilinmesi gerekir ki akıllı yatırımcı her zaman için kenarında bir miktar nakit parayı hesabında ani düşüşlere karşı bulundurarak, beklenmedik bir bitcoin fiyat düşüşünde alımlara karşı hazırlıklı olur. Diğer durumlar da ise yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

Ülkemizde bulunan kripto para borsalarının bankalarla anlaşmalarına göre farklı farklı hesapları bulunmakta ve kullanıcılarına bitcoin alımı yapabilmeleri için paraları belirtilen hesaplara gönderilmesi istenmektedir. Bu nedenle hesabınızın bulunduğu kripto para borsalarının hangi bankalarda hesabı olduğunu bilmeniz haftasonu mağdur olmamanız açısından size oldukça fayda sağlayacaktır. Ayrıca Türkiye’de ki farklı bitcoin borsalarında hesabınızın olması da size para yatırma ve transfer işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır. Çünkü kendi banka hesabınızın aynı olduğu bir kripto para borsası hesabına hafta sonu havale ederek dilediğiniz parayı yatırabilir böylece fırsatları kolayca değerlendirebilirsiniz.

 

Hafta sonu eft yapılamayacağı için bu yöntem birçok yatırımcı tarafından tercih edilmekte ve alım satım işlemleri bu şekilde yürütülmektedir. Yine son olarak kredi kartı ile bitcoin satın alma işlemi de yapabilirsiniz. Fakat bu işlem sırasında komisyon ve kesinti ücretlerini dikkatlice okumanız, kar yapacağım derken zarar etmemeniz gerekir. Genel olarak bitcoin alımları kredi kartı ile yapıldığında kesinti ücretleri fazla olduğu için yatırımcılar tarafından tercih edilmemektedir.

 

Bitcoin Neden Düşer?

Kripto para birimi olan Bitcoin’in değerinin düşmesi arz ve taleplere bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumu borsadaki hisse senetlerine benzerdir. Bir diğer sebep ise piyasada olan insanların ödemeye istekli olup olmamasına bağlıdır. Eğer insanlar daha fazla Bitcoin’e ilgi gösterirse coinimizin değeri artacaktır. İlgi az olduğunda ve satın alımın düşüşte olduğunda coinimiz değer kaybedecektir. Bu gibi durumları daha çok alım satım işlemleri olarak düşünebiliriz.

 

Dünya üzerinde olan küresel olayların Bitcoin ve kripto para piyasasını yukarı aşağıya çekme gibi durumları vardır. bu küresel olaylara örnek verecek olur isek; Avustralya’nın Bitcoin’i resmi para olarak kabul etmesinin ardından kripto paramız yükselişe geçmiştir. Diğer bir durum ise Mt. Gox adlı bir şirketin hackerler tarafından işgal edilmesi şirketin iflas vermesine sebebiyet vermiştir.

 

Bu nedenle kripto paramızın değerinin düşmesine sebebiyet vermiştir. Kripto para birimlerinde en önemli faktör gizlilik ve güvenliktir. Eğer güvenlik ihlalleri yaşanırsa kripto paramızın değeri düşecek ve bu durumun yaşanması çok normaldir.

 

Bitcoin madencilik ile kazanıldığı için madencilik için kullanılan teknolojik ürünlerin fiyatlarının pahalanması ve stoklarının azalması gibi nedenler, Bitcoin ve diğer kripto paraların zamanla değerlerini yitirmesine sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda Bitcoin’inizi alıp satmanız zorlaşacak ve sizi zarara soktuğu gibi borsa piyasasını da zarara sokacaktır. Eğer yatırımcıların birçoğu yaptıkları yatırımları çekerlerse, maden yapan insanların maden sistemlerini kapatmaya başlarlarsa bir ağaç misali yavaş yavaş çürüyüp gider. Kripto para uzmanlarına göre Bitcoin’lerinizden zarar etme ihtimaliniz vardır.

 

Eğer Bitcoin basın tarafından veya insanlar tarafından kötülenmeye başlanırsa Bitcoin gerçekten yavaş yavaş bitme noktasına gelecektir. Bitcoin’in piyasasını hareketliliği için alım satımların fazla olması gerekmektedir.

Bitcoin fiyatları neye göre artabilir veya neye göre azalacağını yukarda örnekler vererek anlattık. Bitcoin çok tuhaftır ki her an değeri bir anda yükselebilir veya düşebilir. İşte bu yüzden zarar etmemeniz için piyasayı çok iyi takip etmeli,  olumlu olumsuz nedenleri incelemeli, dünya üzerindeki küresel olayların kripto para üzerinde yaratacağı etkileri iyi analiz etmelisiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum